AZS:

AZS ma konkurencję. I to z Zielonej Góry!

Aż dwie drużyny z naszego miasta rywalizują w tym sezonie w I lidze brydża. Zmagania odbywają się systemem zjazdowym w Skorzęcinie, w Wielkopolsce.

Biopax.pl AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego jest już po pierwszym zjeździe. Jak poszło akademikom? O tym Andrzej Łagosz, jeden z zawodników zielonogórskiej drużyny.

Jesteśmy w tej chwili po pierwszej rundzie rozgrywek, rozegraliśmy 5 meczów. Plasujemy się mniej więcej w środku tabeli, mamy cały czas kontakt ze środkiem. Jesteśmy na 12 miejscu, w gronie 16 drużyn. Przed nami jeszcze 10 spotkań do zakończenia rundy zasadniczej. Cały czas walczymy, a po drugim zjeździe będziemy mogli już coś więcej powiedzieć, o co powalczymy.Andrzej Łagosz

Zdaniem Andrzeja Łagosza, liga w tym roku jest jeszcze trudniejsza i jeszcze bardziej wyrównana. Celem zielonogórzan jest awans do czołowej ósemki, gwarantującej udział w play-offach. Akademikom przybył jeden konkurent także z naszego miasta.

Nasza zielonogórska drużyna Anneberg – beniaminek, który awansował do I ligi, doskonale sobie poradził, wygrał wszystkie 5 meczów i to bardzo wysoko. Zdecydowanie, po pierwszym zjeździe, z dużą przewagą prowadzi. Myślę, że poziom jest wysoki.Andrzej Łagosz

Derby miasta jeszcze przed nami. Więcej o brydżystach AZS-u w całej rozmowie z Andrzejem Łagoszem na portalu wZielonej.pl. Akademicy będą uczyć brydża także młodzież. Nawiązana została współpraca ze Szkołą Podstawową nr 13.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: