Akademiczki zmiecione przez Płomień

Od porażki rozpoczęły uczestnictwo w I Turnieju Barażowym o II ligę siatkarki AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podopieczne Michała Kasperowicza przegrały z MKS-em MOS-em Płomieniem Sosnowiec 0:3.

Początek meczu w wykonaniu siatkarek AZS-u był po prostu fatalny. Liczne błędy podczas prostego rozgrywania piłki, niedokładne wystawienia i na koniec nieskuteczne ataki  – tym cechowała się gra zielonogórzanek w pierwszych dwóch partiach meczu. Wiele zmarnowanych okazji Dominiki Zając budziło duży niedosyt, biorąc pod uwagę, że losy tego meczu dało się odwrócić. Set pierwszy oraz drugi poszły gładko zespołowi z Sosnowca. Siatkarki gości grały z dużą swobodą, po każdej udanej akcji podnosząc jeszcze pewność siebie. Pewność siebie właśnie to rzecz, której zabrakło AZS-owi. Trzeci set, a przynajmniej jego początek, w wykonaniu zielonogórskich siatkarek wyglądał już zupełnie inaczej. Mocna i dokładna gra przyniosły efekty w postaci dwupunktowej przewagę, którą niestety chwilę później straciły. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 0:3. Niestety zawodniczki AZS-u muszą już skupić się na kolejnym meczu, tym razem z Chełmcem Wodociągami Wałbrzych. Ten już w niedzielę o 12:00. Relacja z tego pojedynku na naszej antenie. W sobotę zielonogórzanki zapewne będą podpatrywać swoje rywalki, które o 14:00 zmierzą się z Płomieniem. Awans wywalczą dwa najlepsze zespoły. Poniżej wypowiedzi przedstawicieli obydwu drużyn.

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – MKS MOS Płomień Sosnowiec 0:3 (17:25, 12:25, 17:25)