AZS:

Akademicy za chwilę skończą sezon?

PGNiG Superliga poszła za przykładem Energa Basket Ligi i zakończyła sezon, rozdając medale oraz nie wskazując spadkowiczów. Czy wzorem ekstraklasy piłkarzy ręcznych pójdzie I liga, w której występuje PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego?

Trener akademików Ireneusz Łuczak jest przekonany, że tak będzie. Decyzji spodziewa się wkrótce.

Może nawet nie za jakiś czas, ale podejrzewam, że na dniach, a może nawet jutro. Informacje o Superlidze podawane są ciut wcześniej, a na następny dzień, czyli jutro może się okazać, że rozgrywki I i II ligi zostaną zakończone na etapie, jaki jest w tej chwili. Podejrzewam też, że nikt nie spadnie. Nie wiem, jak jest z kwestią awansów, bo np. Ostrów bardzo chce awansować. Nie wiem, jak to związek rozpatrzy, ale myślę, że rozgrywki się zakończą.Ireneusz Łuczak

Szkoleniowiec czas w domu spędza m.in. na analizie dotychczasowych meczów i myśleniu o przyszłości. Zawodnicy dostali też wytyczne dotyczące indywidualnych treningów.

Muszą się ruszać, dostali rozpiski, filmiki z ćwiczeniami, które można wykonywać w domu. Mam nadzieję, że to realizują. Mają mi przesyłać filmiki, jak ćwiczą. Kontrola nie będzie taka, jak powinna być, ale myślę, że samodyscyplina też musi nastąpić. Wiadomo, że bez pracy nie ma kołaczy, a ten sezon, oceniając tak na szybko, nie był w naszym wykonaniu najlepszy. Trzeba dokładnie przeanalizować to, co się wydarzyło. Miejmy nadzieję, że ta epidemia bardziej prędzej niż później się zakończy i będziemy dalej przeć do przodu.Ireneusz Łuczak

W dotychczas rozegranych meczach akademicy zanotowali 5 zwycięstw i 11 porażek. Pozwala to zajmować w 12-zespołowej lidze 9. miejsce.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: