AZS:

Akademicy szykują się bez Gadaja i czekają na rywala w Pucharze Polski

– Teraz to już trzeba! – mówili w Szatni Akademików szczypiorniści AZS- Uniwersytetu Zielonogórskiego Jędrzej Jasiński i Robert Góral przed sobotnim starciem z Siódemką Miedzią Legnica.

To rywal z czołówki I ligi, który plasuje się na 4. miejscu. Akademicy są pięć „oczek” niżej, blisko miejsc zagrożonych degradacją. W zespole AZS-u zabraknie Piotra Gadaja, który podczas ostatniego meczu w Lesznie z Realem-Astromalem nabawił się kontuzji. Wymusza to na akademikach zmiany w grze ofensywnej.

Musimy zmienić pewne założenia taktyczne, przygotować troszkę inaczej zespół. Piotr Gadaj na 100 proc. nie zagra, nie ma się co oszukiwać i wierzyć w bajki, że ta kontuzja będzie lekka. Musimy zmienić taktykę w ataku, w obronie będziemy robić konsekwentnie to, co robimy. Szwankuje nam atak, a zwłaszcza skuteczność. Musimy to poprawić i w dalszym ciągu musimy pracować z bramkarzami. Bramka też musi ulec poprawie. Jeśli nie ulegnie, to będzie bardzo ciężko.Ireneusz Łuczak, trener AZS UZ

Dodajmy, że to ostatni mecz w tym roku, który zielonogórzanie rozegrają przed własną publicznością. Pojedynek z Siódemką Miedzią Legnica w sobotę o 19:00. Transmisja z tego spotkania w Radiu Index. Dziś natomiast akademicy poznają swojego rywala w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

Aktualizacja

Zielonogórzanie trafili na Real-Astromal Leszno, z którym w ostatnią sobotę przegrali 22:30. Pojedynek w ramach Pucharu Polski odbędzie się w Lesznie, 5 grudnia. Zwycięzca uzyska awans do 1/16 finału tych rozgrywek.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: