Akademicy początek Winobrania spędzą pracowicie

W sobotę siatkarze, w niedzielę piłkarze ręczni. Obie sekcje pod szyldem Turnieju Winobraniowego i obie w ramach przygotowań do sezonu. Koniec wakacji dla AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego nastąpił w połowie sierpnia, teraz zarówno szczypiorniści, jak i siatkarze wylewają siódme poty na treningach, a turnieje kontrolne mają pokazać, ile jeszcze brakuje do optymalnej dyspozycji.

Rywalami siatkarzy AZS, których poprowadzi w tym sezonie  Jakub Pudzianowski będą lubuscy drugoligowcy: Olimpia Sulęcin, Orzeł Międzyrzecz i Sobieski Żagań. Początek zmagań o 10:00. Szczypiorniści zagrają z rewelacją poprzednich rozgrywek ZEW-em Świebodzin i Liderem Swarzędz. Pierwszy gwizdek w niedzielę o 10:30, a poniżej rozpiska obu turniejów towarzyskich, które tradycyjnie w hali UZ przy ul. Prof. Szafrana.

V Winobraniowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn – sobota, 3 września 2016 – hala UZ:

10:00 – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Olimpia Sulęcin

12:00 – Orzeł Międzyrzecz – WKS Sobieski Arena Żagań

14:00 – mecz o 3. miejsce – przegrani meczu 1. i 2.

16:30 – mecz o 1. miejsce – zwycięzcy meczu 1. i 2.

18:00 – oficjalne zakończenie turnieju

Każdy mecz rozgrywany po 3 sety, reszta zgodnie z przepisami PZPS.

V Winobraniowy Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn- niedziela, 4 września 2016 – hala UZ:

10:30 – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – TS ZEW Świebodzin

12:15 – TS ZEW Świebodzin – UKS Lider Swarzędz

14:00 – UKS Lider Swarzędz – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

15:10 – oficjalne zakończenie turnieju

Każdy mecz w pełnym wymiarze czasowym, 10 minut przerwy, reszta zgodnie  z przepisami ZPRP.