Akademicy łeb w łeb z akademikami. A w play-offach Chrobry

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej w hali przy ul. Prof Szafrana walczyły akademickie zespoły z Zielonej Góry i Poznania. Siatkarskie widowisko wygrali gospodarze 3:2.

Mecz ten od początku był wachlarzem emocji, choć zaczęło się nieźle. Pierwszego seta wygrywaliśmy przez większość czasu, ale przy stanie 11:11, aż do wyniku 19:19, to rywale przejęli inicjatywę. Po nerwowej końcówce udało się zwyciężyć na przewagi 28:26.

Tak kolorowo nie było w dwóch kolejnych odsłonach. Druga część rozpoczęła się od prowadzenia gości 6:1. Fatalny początek i słaba gra nie pozwoliły Zielonej Górze dogonić rywala. Podobny przebieg miał też set trzeci. Gospodarze przegrali kolejno: do 18 i do 17.

Jeszcze w trzecim secie doszło do roszad. Na rozegraniu Macieja Januszewskiego zastąpił Mariusz Matusewicz, a na środku pojawił się Marcin Drupka. Zmiany okazały się strzałem w dziesiątkę! Po nie najlepszych dwóch wcześniejszych częściach, w czwartym secie udało się przełamać niemoc Przede wszystkim AZS UZ grał z większą pewnością siebie i cieszył się grą. Widać było zupełnie inny zespół, który kontrolował przebieg meczu i wygrał seta czwartego 25:22. Był więc remis 2:2.

Tie-break od początku do końca przebiegał zdecydowanie po myśli gospodarzy. Akademicy kończą rundę zasadniczą na 7. miejscu i w fazie play-off zmierzą się z Chrobrym Głogów.

Chcemy jeszcze trochę pograć w tym sezonie. Teraz już na luzie podchodzimy do play-offów. Robotę mamy już wykonaną – uważa Wiktor Zasowski, który przypomniał, że przedsezonowym założeniem było utrzymanie w II lidze.

Runda zasadnicza myślę, że na plus. Trochę przespaliśmy pierwszą rundę. Z każdym zespołem, oprócz Nowej Soli, punktowaliśmy. Nie przegrywaliśmy gładko, zawsze wyciągaliśmy jakieś sety, czy punkty. Myślę, że cały czas idziemy do przodu i oby w play-offach było lepiej – ocenił Jakub Pudzianowski, trener zielonogórzan.

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – AZS UAM Poznań 3:2 (28:26, 18:25, 17:25, 25:22, 15:7)