Akademicy już o krok od czwórki. W sobotę wygrali u lidera!

Zielonogórscy siatkarze tak, jak w poprzednich meczach zagrali swoją radosną siatkówkę. Na pierwszego seta jeszcze nie wystarczyło, bo akademicy ulegli w tej partii 22:25. Kolejne sety były  jeszcze bardziej wyrównane i kończyły się na przewagi. Drugiego zielonogórzanie wygrali 27:25, w trzecim ulegli 28:30. Czwarta odsłona po nerwowej końcówce zakończyła się po myśli akademików, którzy zwyciężyli 26:24. Tie break został zdominowany przez zielonogórzan od samego początku. Ostatecznie zespół Tomasza Palucha wygrał 15:10 i cały mecz 3:2.

W kolejną sobotę znowu derby. Tym razem do Zielonej Góry przyjedzie Olimpia Sulęcin.