AZS:

Akademicy godnie uczcili jubileusz!

Medale Akademickich Mistrzostw Polski, sukcesy w rozgrywkach ligowych, z awansami włącznie, a także mocno zaakcentowana obecność na arenie międzynarodowej – sportowcy studiujący na Uniwersytecie Zielonogórskim w sezonie 2016/17 osiągali sporo sukcesów.

To wyjątkowy rok dla środowiska sportowego działającego przy naszej uczelni. Akademicki Związek Sportowy w Zielonej Górze świętował złoty jubileusz. Prezes klubu prof. Zdzisław Wołk i prorektor ds. studenckich, prof. Wojciech Strzyżewski mieli za co dziękować akademikom. Uroczystość w środę odbyła się w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Sport akademicki jest niezbędnym elementem funkcjonowania każdej uczelni. Oprócz życia naukowego, życia kulturalnego zawsze element sportu jest obecny. Na naszym uniwersytecie wszyscy chętni mają możliwość realizowania swoich sportowych pasji – prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor ds. studenckich.

W gronie wyróżnionych znalazł się przedstawiciel sekcji piłki ręcznej Jędrzej Zieniewicz, który w tym roku świętował zarówno awans z zespołem do I ligi, jak i srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów wywalczony podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

Nie wiedziałem, że u nas tyle medali się zdobywa! Miałem okazję poznać innych sportowców z innych dyscyplin. Cieszymy się też z ich sukcesów, oni z naszą. Takie spotkania są bardzo fajną sprawą. Ja pierwszy raz brałem udział w takiej uroczystości i bardzo mi się podobało – Jędrzej Zieniewicz, piłkarz ręczny AZS UZ.

Medal – brązowy na AMP-ach zdobyli futsaliści, ponadto w pierwszym roku na parkietach pierwszoligowych nie tylko zapewnili sobie utrzymanie, ale też znaleźli się na najniższym stopniu podium na koniec sezonu. Dodatkowo zajęli czwarte miejsce na Akademickich Mistrzostwach Europy, które w lipcu odbyły się w Turcji. Sukcesy odnosili też studenci naszej uczelni w sportach indywidualnych. Rok podsumował dyrektor klubu Marek Lemański.

Był to rok wyjątkowy pod względem sportowym. Sukcesy były i na niwie akademickiej, były to sukcesy na arenach ogólnopolskich, a nawet trzeba powiedzieć, że zdobywaliśmy medale na arenach międzynarodowych. Przyjęliśmy formułę otwartą działania w klubie. Jeżeli zbierze się ekipa, która w ramach AZS-u ma pomysł na prowadzenie działalności sportowej, to jesteśmy bardzo otwarci – Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ.

Poniżej pełna lista sukcesów akademików.

Futsal: brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski, IV miejsce Akademickich Mistrzostw Europy, III miejsce w I lidze futsalu: Piotr Andrzejczak, Maciej Dudek, Piotr Kocioruba, Piotr Piwowarski, Karol Pudzianowski, Wojciech Zawistowski, Łukasz Łuszczewski, Adam Klementowski, Kacper Konopacki, Patryk Walicht, Mateusz Biereśniewicz, Sebastian Górski, Michał Greszczyk, Sebastian Hausler, Michał Hoc, Kacper Kopenhagen, Kamil Kruszyński, Wojciech Kubik, Kacper Ryś. Trener: Maciej Górecki.

Piłka ręczna: awans do I ligi, srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji uniwersytetów: Artur Radny, Marcin Nowicki, Cyprian Kociszewski, Kacper Kolendowicz, Kewin Polito, Marek Wieczorek, Alan Raczkowiak, Michał Wysocki, Tyberiusz Chałupka, Kacper Machalica, Marcel Marciniak, Tomasz Gintowt, Kacper Pawłowski, Piotr Gadaj, Daniel Mieszkian, Rafał Biegaj, Mateusz Rydz, Michał Kapela, Przemysław Mrozowicz, Tomasz Pietruszko, Adam Szarłowicz, Jędrzej Zieniewicz, Marcin Jaśkowski, Łukasz Książkiewicz, Kamil Gessner, Marek Kwiatkowski, Grzegorz Mielczarek, Adrian Skibiński, Mariusz Rogoziński, Hubert Kuliński. Trener Bronisław Maly.

Tenis stołowy: srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji uniwersytetów: Oskar Sroczyński, Jakub Leśniewski, Tomasz Sidelnik, Kamil Schauer, Dawid Kozłowski. Trener Daniel Bobek.

Kolarstwo: 2 złote medale w Akademickich Mistrzostwach Polski: Piotr Konwa

Lekkoatletyka:

Złoty i srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji uniwersytetów:

Karolina Sygutowska – pchnięcie kulą –złoto, rzut dyskiem – srebro

Srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji uniwersytetów:

Kinga Juszczak – skok wzwyż

Krzysztof Bartczak – pchnięcie kulą

Sebastian Jach – rzut oszczepem

Brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji uniwersytetów:

Kamila Drozdalska – rzut oszczepem

Mateusz Kwaśniewski – rzut oszczepem

Sport osób z niepełnosprawnościami:

Złoty medal w Integracyjnych Mistrzostwach Polski:

Marcin Skrzynecki – tenis stołowy

Filip Buda – pływanie

Srebrny medal w Integracyjnych Mistrzostwach Polski:

Marlena Pogorzelczyk – pływanie

Aleksandra Włodarczyk – boccia

Kamila Zawadzka – boccia

Marlena Przezdzięk – boccia

Ju-jitsu:

Złote medale w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski: Karolina Tomiak, Radosław Tomiak, Szymon Habura, Maciej Sikora

Złoty medal Mistrzostw Europy: Alex Koch

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia. Foto: Małgorzata Ratajczak-Gulba.

Zobacz więcej
Back to top button
X