NOWOŚĆ NA 96 FM:

Kush Kush – Slomo

Tajemniczy duet producentów KUSH KUSH powraca z nowym singlem „Slomo”! Ich poprzednie produkcje „Fight Back With Love Tonight” oraz „Sweet & Bitter”, który specjalnie dla polskich fanów nagrali z Martą Gałuszewską, były niezbitymi dowodami na to, że pogoń za białym króliczkiem może, a wręcz powinna odbywać się tanecznym krokiem.

Kush Kush nie tylko muzyką zwracają na siebie uwagę. Nie wiemy, jak się nazywają, skąd są, od jak dawna tworzą. Twarze chowają pod maskami królików. Wiadomo, że słowo “kush” po persku znaczy “szczęśliwy” albo “atrakcyjny”. Jest to też określenia rodzaju konopi indyjskich. Tak czy siak, wiąże się z rozrywką.
Producenci dotychczas bardzo chętnie sięgali po sample, chociażby z takich klasyków jak White Town czy Suzanne Vega. „Slomo” to pierwszy w pełni autorski utwór w dorobku duetu. Trapowe bity i klawisze idealnie komponują się z dźwiękami pianina i soulowymi wokalami: „Oh I was riding for too long just solo / lo lo lo lonely / now the time goes by too fast / so I kiss you now in slomo”.

Kush Kush mają na koncie ponad 18 mln streamów w samym Spotify. Ich utwory trafiły na kluczowe playlisty takie jak „mint, „Good Vibes” czy „TGIF”. Muzycy mogą pochwalić się słuchaczami z 61 krajów. Kim są producenci ukrywający się za maskami królików? W 2019 roku będziemy mogli poznać ich kolejne muzyczne odsłony.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00