NOWOŚĆ NA 96 FM:

Kodaline – Follow Your Fire

Jeżeli uważacie, że wiecie czego spodziewać się po Kodaline – irlandzkiej grupie indie-rockowej znanej z takich hitów ‘All I Want’, ‘Honest’ czy ‘Brother’ z ubiegłego roku – zapewne się mylicie. Najnowsza propozycja kwartetu – kawałek ‘Follow Your Fire’ to efekt współpracy zespołu z twórcami hitów Steve’m Macem i Johnnym McDaidem (Ed Sheeran, P!nk). To także utwór zwiastujący nową, trzecia płytę zespołu i wyraźny efekt współpracy z Kygo, której efektem był taneczny singiel ‘Raging’.

O Kodaline ostatnio głośno było za sprawą singla ‘Brother’ (nagrane do niego video z zespołem spacerującym po warszawskiej starówce osiągnęło ponad milion odtworzeń!). Mimo, że utwór zapowiadał nową płytę, nagranie jej zajęło dłużej niż planowano. Steve: „Chcieliśmy mieć pewność, że nagramy najlepsze dźwięki z możliwych! Jesteśmy bardzo zadowoleni, z tego co udało nam się zarejestrować.” JOhnny dodaje: „Obserwowałem, jak chłopaki otwierają się na nowe dźwięki. To, że od kilku lat nieprzerwanie piszą nowe piosenki wyćwiczyło w nich łatwość opanowania czyichś serc i umysłów”.

Debiutancka płyta Kodaline “In A Perfect World’” sprzedała się w ilości ponad miliona egzemplarzy i przyniosła im tytuł nowego irlandzkiego dobra narodowego. Zespół ma na koncie ponad 200 milionów odtworzen videoklipów i sprzedaż ponad miliona singli. W ub. roku byli jedną z głównych gwiazd Orange Warsaw Festival.

Zobacz więcej
Back to top button
X