NOWOŚĆ NA 96 FM:

James Bay feat. Julia Michaels – Peer Pressure

Trzykrotnie nominowany do Grammy James Bay łączy siły z Julią Michaels w nowym singlu „Peer Pressure”.
Za produkcję kawałka odpowiada Joel Little (Lorde, Khalid). Jak mówi sam James Bay:
Bardzo łatwo jest wybudować wokół siebie pancerz i nie wpuszczać nikogo do środka. Stawiamy dookoła siebie takie blokady z różnych powodów. W „Peer Pressure” Julia i ja chcieliśmy powiedzieć o tym, co dzieje się, kiedy na horyzoncie pojawia się właściwa osoba potrafiąca przebić się przez te bariery i dotrzeć swoją miłością prosto do ciebie. Osoba, która bez względu na to, ile ma przeszkód po drodze, znajdzie drogę do ciebie. Praca z Julią to jeden z tych magicznych momentów, kiedy już sam proces pisania był wyjątkowy. Myślę, że poruszyliśmy w dość nietypowy sposób temat, który zazwyczaj kojarzy się z czymś negatywnym. Czasami to właśnie osoby wokół nas potrafią wydobyć z nas prawdziwych siebie.
Julia Michaels dodaje: – James to niesamowity songwriter i wyjątkowy talent. Tworzenie „Peer Pressure” było świetnym przeżyciem, bo oboje spędziliśmy wspaniały czas w studiu, a w dodatku piosenka dotyczy tematu, który jest nam bardzo bliski. Uwielbiam tę piosenkę i mam nadzieję, ze fani podzielą to uczucie.
James Bay dotychczas sprzedał na całym świecie 5 mln albumów i zanotował 4 miliardy streamów. Na debiutanckim albumie „Chaoes and the Calm” znalazły się wielkie przeboje „Hold Back The River” i „Let It Go”. Za krążek artysta otrzymał trzy nominacje do Grammy, w kategoriach: Najlepszy album rockowy, Najlepsza piosenka rockowa oraz Najlepszy nowy artysta. Bay otrzymał BRIT’s Critics Choice oraz nagrodę BRIT za Najlepszego wykonawcę oraz Q Award w kategoriach Najlepszy nowy artysta i Najlepszy solowy artysta. Debiutancki album zapewnił muzykowi szereg innych wyróżnień na całym świecie.
W 2018 ukazała się druga płyta – „Electric Light” – z której pochodzą single „Wild Love”, „Pink Lemonade” oraz „Us”. Bay napisał i wyprodukował album wspólnie z Johnem Greenem i Paulem Epworthem (Rihanna, Adele). James zadebiutował w „Saturday Night Live”, wystąpił z Alicią Keys w „The Voice”, pojawił się także w „The Ellen DeGeneres Show”, „Jimmy Kimmel Live!” oraz „Late Night with Seth Meyers”. Latem 2018 James Bay supportował The Rolling Stones w Londynie. Wspólnie z Mickiem Jaggerem wykonał na scenie „Beast of Burden”.
Official Audio

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: