TEATR

Teatr Zza Boru w Radiu Index [USŁYSZ TEATR]

Scena, aktor, kulisy, wyobraźnia, widzowie, studenci i mieszkańcy. To wszystko w audycji Radia Index “Usłysz Teatr”. W każdy wtorek po 12:30 z naszym radiowym mikrofonem zaglądamy za kulisy Lubuskiego Teatru.

Tym razem naszymi gośćmi byli przedstawiciele Teatru Zza Boru. Grupa teatralna działa na terenie gminy Zabór. Jej członkami są przede wszystkim mieszkańcy okolic Zaboru, jednak osoby które marzą o graniu w teatrze mogą dołączyć do tej wyjątkowej ekipy. Działają już 13 sezon, a przez ten czas wyprodukowali szesnaście premierowych spektakli. Jedną z produkcji Teatru Zza Boru zobaczymy już środę 26 lutego.

mat.prasowe

To spektakl “Cztery Bliźniaczki” Prapremiera „Czterech bliźniaczek” odbyła się w Théâtre Le Palace w 1973 r. (reż. Jorge Lavelli) w atmosferze skandalu artystycznego, podobnie jak wiele innych jego dzieł scenicznych i powieści (wydał ich 8). COPI konsekwentnie kieruje się myślą Terry’ego Pratchetta: „Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre”. Mamy tu więc do czynienia nie tylko ze złamaniem tradycyjnej konwencji dramaturgicznej, ale także całkowitym zlekceważeniem życiowego realizmu i praw logik-czytamy na stronie teatru.

Więcej o spektaklu w rozmowie z Janem Fręsiem, Weroniką Durą i Ireną Karkosz.

 

“Cztery Bliźniaczki” już 26 lutego o godzinie 19:00 na scenie kameralnej Lubuskiego Teatru.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: