TEATRZIELONA GÓRA:

Spektakl nad jeziorem – tego jeszcze nie grali! Przed nami Lubuskie Lato Teatralne [PROGRAM]

Czy jesteście już głodni kultury? W takim razie Lubuski Teatr ma coś dla was! Pokaże, że ograniczenia w organizacji widowisk nie są przeszkodą, ale wyzwaniem, któremu można sprostać. Aktorzy zagrają więc w plenerze i to aż w dwóch miejscach – w Zielonej Górze i Dąbiu.

Pod koniec czerwca rozpocznie się Lubuskie Lato Teatralne. W programie znajdą się komediowe i muzyczne przeboje, które znamy już z desek Lubuskiego Teatru.

Zobaczymy takie spektakle, jak ostatni hit „Szczęściarze”, „Przyjazne dusze”, „Ojej, kobieta”, „Związek otwarty”, spektakl „George & Ira Gershwin”. Także zupełnie nowy, dziewiczy spektakl, który będzie miał premierę 24 lipca – „Słodkie lata 20.- 30.”, czyli najsłynniejsze piosenki międzywojnia w reżyserii Jana Szurmieja. Czyli to, co ludzie lubią najbardziej – kostiumowe, komediowe, muzyczne spektakle.

Gościnnie pojawi się aktorka Izabela Noszczyk z monodramem „Grubaska” i spektaklem „Shirley Valentine”. Zaplanowane są też przedstawienia dla dzieci. Część spektakli obejrzymy na terenie ośrodka wypoczynkowego w Dąbiu, gdzie przygotowane będą dwie sceny.

W piątkowe wieczory – scena bez sceny, czyli miejsce w zaułku ośrodka, który do tej pory nie był wykorzystywany, za drewnianym wigwamem, przy samej tafli jeziora, na pięknej zielonej trawie. W każdą sobotę zaś – scena duża, profesjonalna stawiana między drzewami, na plaży przy samym jeziorze. Oczywiście jedna i druga scena będzie miała profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie.

Trzecia scena będzie zlokalizowana w Zielonej Górze, na Placu Teatralnym. W organizację Lubuskiego Lata Teatralnego włączyło się stowarzyszenie „Warto jest pomagać”.

Będziemy się włączać w działalność prospołeczną, charytatywną, bo i w Zielonej Górze, i w Dąbiu będą puszki kwestarskie, gdzie będzie można wesprzeć również teatr. Będziemy też rozdawać żele antybakteryjne. Włączymy się więc aktywnie w tę działalność, bo stowarzyszenie tak naprawdę jest i charytatywne, i kulturalno-społeczne.

Spektakle w ramach Lubuskiego Lata Teatralnego będą odbywały się w weekendy od 26 czerwca do 6 września. Niektóre z nich będą wymagały rezerwacji miejsc, ponieważ dopuszczalna liczba widzów to 150 osób.

Poniżej zobaczycie program Lubuskiego Lata Teatralnego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: