LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:TEATR

Od dziś covidowe obostrzenia. Limit osób między innymi w teatrach

Już są i obowiązują nowe obostrzenia covidowe. Restrykcje dotyczą między innymi limitu osób na widowni w Lubuskim Teatrze. Od 1 grudnia jej obłożenie może wynieść maksymalnie 50% wszystkich dostępnych miejsc. 

Pojawia się zatem pytanie co z osobami, które bilety mają kupione już od dłuższego czasu. Na przykład na spektakle sylwestrowe. Mówi Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

Musimy z bólem serca rezygnować z połowy widzów. Nie bardzo wiemy komu podziękować. Ale rozumiemy, jest niebezpiecznie i trzeba coś z tym robić. Nie można udawać, że nie ma problemu. Musimy te wytyczne teraz rozgryźć z prawnikami. W pierwszej kolejności myśląc o bezpieczeństwie, dopiero później o stratach ekonomicznych.

Według rządowych zapowiedzi limity nie będą jednak dotyczyły osób zaszczepionych.

Na to liczymy, ale też i na odpowiedzialność ludzi. Bo jak nie jesteś zaszczepiony, to siedź sobie w domu, czytaj książki. Bo takiego wyboru dokonałeś. A jak jesteś to serdecznie zapraszamy. Tylko jak to sprawdzić. 

Dodajmy, że zgodnie z rządowymi zapisami limit osób od dziś obowiązuje także w hotelach, restauracjach, obiektach sportowych, muzeach oraz kościołach. Obostrzenia potrwają do 17 grudnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: