Kultura

Śmiech, muzyka i taniec. Co w weekend dzieje się w Zielonej Górze?

Nie ma nic gorszego niż nuda podczas weekendu. Czasami potrzeba zrobienia czegokolwiek, aż rozsadza człowieka od środka. Na szczęście w Zielonej Górze można liczyć na imprezy dla każdego.

Podczas pierwszego sierpniowego weekendu zielonogórzanie mogą przebierać w najróżniejszych wydarzeniach. Wśród nich znajdują się imprezy sportowe, taneczne, koncerty, a nawet występy komików.

W sobotę o 15:00 na stadionie przy W69, spod żużlowej taśmy wystartuje Falubazowy Rajd Rowerowy. Udział w imprezie mogą wziąć całe rodziny. Potrzebne są tylko rowery i dobre nastawienie. Rajd zakończy się na lotnisku w Przylepie, gdzie na uczestników będzie czekać poczęstunek. Ponadto podczas wydarzenia na rowery wsiądą również Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz, Jason Doyle, Jarek Hampel i Andriy Karpov.

Tego samego dnia w Amfiteatrze im. Anny German odbędzie się kolejna edycja Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej. Po raz ósmy na scenie pojawią się najpopularniejsi, polscy komicy kabaretowi. Tym razem motywem przewodnim będą diety, odchudzenia i zdrowy tryb życia. Wśród występujących pojawią się takie grupy jak Łowcy. B, Kabaret Rewers, czy Kabaret Nowaki. Ponadto na deskach amfiteatru zobaczymy Katarzynę Zielińską, Andrzeja Grabowskiego, Mikołaja Cieślaka, Grzegorza Halamę oraz chór Sound’N’Grace.

Kabaretobranie 2016 rozpocznie się o 19:30.

W Zielonej Górze cały czas odbywają spotkania w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego Quest Europe 2016. Organizatorzy zapraszają w sobotni wieczór do Piekarni Cichej Kobiety na kolejne projekcje filmowe. Tym razem przedstawione zostaną produkcje ze Studia Munka działającego w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Początek spotkania w Piekarni Cichej Kobiety o 20:00

O tej samej porze Galeria u Jadźki zaprasza na imprezę taneczną. Będzie to pierwsze wydarzenie w ramach cotygodniowego cyklu Tańczyć Każdy Może.

Początek przewidziano na godz. 20:00

Jeżeli jesteście zdania, że prawdziwe pląsy zaczynają się po 21:00 to nie martwcie się, bo w sobotę zaplanowano kilka okazji, aby pokręcić nogami.

W niedawno otwartym barze Mr. Charlie odbędzie się Rockoteka z żądłem Tomasza Osy. Osoby które pamiętają takie lokale jak Straszny Dwór, czy Highlander z pewnością odnajdą się podczas tej imprezy. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie dobrej muzyki.

Rockoteka w Mr. Charlie rozpocznie się o 21:00

Miłośnicy klubowego grania na pewno zainteresuje impreza w OBIEKCIE. Tam Beng Bros. postarają się należycie uczcić półmetek wakacji w rytmach najlepszej muzyki, która porwie niejednego.

OBIEKT zaprasza do siebie o 21:00

To tyle, jeśli chodzi o to, co można zrobić w sobotę w Zielonej Górze. A co oferują nam niedziela? Tutaj też nie brakuje wrażeń.

Zaczynamy w Mostkach w Porcie 2000, niedaleko Zielonej Góry, gdzie żużlowcy zapraszają na piknik. Podczas niego zaplanowano licytację, z której pieniądze zostaną przekazane na podopiecznych fundacji Falubaz Pomaga. Ponadto odbędą się konkursy, zbiórka krwi, spotkanie ze sportowcami i wiele innych atrakcji.

Piknik w Mostkach rozpocznie się o 11:00 i potrwa do 19:00.

Po zakończeniu wydarzenia w Porcie 2000 można wybrać się do Kościoła Ewangelickie w Zielonej Górze, gdzie rozpoczną się Wieczory u Luteranów. Co tydzień będą tam występować artyści wykonujący muzykę klasyczną. W niedzielą cykl rozpocznie koncert „Piękno Kobiecych Głosów” w wykonaniu Les Femmes. Panie, które tworze tę grupę, mają za sobą ponad 100 występów. Każdy z nich przybierał formę spektaklu muzycznego posiadającego fabułę, scenografię, a nawet rekwizyty.

Les Femmes pojawią się w Kościele Ewangelickim w Zielonej Górze o 19:00. Bilety można kupić w cenie 5 zł i 10 zł.

Jednak większość zielonogórzan, czeka z niecierpliwością na mecz ekantor.pl Falubazu Zielona Góra z MRGarden GKM Grudziądz. Spotkanie początkowo miało się odbyć w piątek, niestety z powodu pogody zostało przełożone na koniec tygodnia. Osoby, które kupiły bilety na piątkowy mecz, mogą spać spokojnie, ponieważ nie tracą one ważności.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra zmierzy się z MRGarden GKM Grudziądz na W69 o 19:30.

Całą rozpiskę z wydarzeniami w Zielonej Górze oraz aktualny repertuar kinowy znajdziecie tutaj.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: