KULTURA:

“Związek Otwarty” w Lubuskim Teatrze

1 grudnia w Lubuskim Teatrze premiera spektaklu “Związek Otwarty” Tytułowy „nowoczesny” związek otwarty, to związek wolnych – tzn. niewiernych sobie – małżonków.  

Spektakl został napisany przez małżeństwo Dario Fo i Franca Rame. W zielonogórskiej realizacji występują: Romana Filipowska i Wojciech Romańczyk, a za opiekę artystyczną odpowiada dyrektor Lubuskiego Teatru Robert Czechowski.

Fajne w tej sztuce jest to, że jest to historia opowiedziana bez interpretacji. Każdy z widzów będzie miał szansę na własną interpretacje tego, co wydarzy się na scenie. My wspólnie z Romaną Filipowską przedstawiamy jakiś świat, przebieg, dramaturgię w historii i relacji dość luźnej. Może ktoś po tym spektaklu będzie chciał w tym wszystkim odnaleźć siebie, sąsiada, a może sam chciałby sprawdzić się w takim związku otwartym.Wojciech Romańczyk, aktor Lubuskiego Teatru

Pomysł na spektakl pojawił się po sztuce “Oświadczyny/Niedźwiedź”, która okazała się dużym sukcesem. Aktorzy postanowili dać ludziom sztukę, która jest wesoła, lekka, a z drugiej strony zostawia widza z refleksją. Tak narodził się pomysł na “Związek Otwarty”.

To jest walka płci, ale przeniesiona w realia rzeczywistości. Tutaj mamy historię małżeństwa, które umawia się na związek otwarty. Jak mówi moja bohaterka Barbara: otwarty związek ma swoje wady, jeśli taki związek ma funkcjonować, musi działać tylko po stronie mężczyzny, bo jeśli będzie działać z obu stron może zrobić się przeciąg? Romana Filipowska

Premiera w Lubuskim Teatrze w sobotę, 1 grudnia o godzinie 19:00. Spektakl pojawi się na deskach teatru także 2, 7, 8 i 9 grudnia.

Poniżej cała audycja “Usłysz Teatr” i rozmowa z aktorami występującym w “Związku Otwartym”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: