KULTURA:

Wyjątkowe „Jazzujące Muzeum” – po raz pierwszy z organami Hammonda! [Audycja Ekspozycje]

Grali na nich muzycy Procol Harum i Deep Purple, a z polskich wykonawców – Czesław Niemen i Andrzej Zieliński z zespołu „Skaldowie”. Organy Hammonda to instrument, który zdobył dużą popularność w muzyce rozrywkowej, choć na początku miał zastępować kościelne organy piszczałkowe. Niedługo zabrzmi w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Grę na organach Hammonda usłyszymy w wykonaniu jednego z muzyków zespołu Yarosh Organ Trio.

To grupa wrocławska. Założycielem zespołu jest Przemysław Jarosz, perkusista, który zaprosił do współpracy dwóch kolegów: Tomasza Pruchnickiego, który gra na saksofonie tenorowym oraz Kajetana Galasa, który gra na organach Hammonda. Dodatkowo trio uzupełnia wokalistka ze swoim śpiewem, pani Katarzyna Mirowska. Warto tutaj powiedzieć, że organy Hammonda po raz pierwszy pojawią się w naszym cyklu i usłyszymy je w muzeum.Leszek Kania, dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej

Organy Hammonda powstały w latach 30. XX wieku. Oprócz muzyki rockowej lat 60., znajdują użytek w jazzie. Dlatego też będą zaprezentowane w cyklu „Jazzujące Muzeum”. Koncert w muzeum – 25 kwietnia o godzinie 19:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: