KULTURA:

Widawska, Peszek i inni w Lubuskim Teatrze. Winobraniowe spektakle już wkrótce!

Fani teatru czekają na to wydarzenie prawie całe wakacje. Ale cierpliwość popłaca. Winobraniowe Spotkania Teatralne w Zielonej Górze to szansa zobaczenia na żywo aktorów, których dotąd widzieliśmy na ekranie w kinie czy telewizorze. Trzeba tylko jeszcze wykazać się refleksem, bo spektakle przyciągają sporą publiczność.

Przedstawienia w czasie Winobrania są wstępem do tego, co w nowym sezonie artystycznym pokaże Lubuski Teatr. Zanim na scenę z kolejnymi spektaklami wrócą lokalni artyści, tymczasowo przejmą ją ci z innych miast. W tej kwestii dyrektor Robert Czechowski zdaje się na pracowników impresariatu.

Dziewczyny z impresariatu, wraz z Magdą Pawlak proszą: „panie dyrektorze, proszę nam się nie wtrącać w te Winobraniowe Spotkania Teatralne, bo my wiemy, jak to należy robić. A jak pan już kogoś zaprosi, to zawsze jest takie ambitne i trudno to potem sprzedać”. A to musi być radosne, wesołe, pogodneżartuje Robert Czechowski.

Impresariat słowa dotrzymał. Po raz kolejny możemy spodziewać się wielu ciekawych komedii. Zagrają w nich aktorzy znani głównie z telewizyjnych seriali. W programie Winobraniowych Spotkań Teatralnych znalazło się dziewięć spektakli, w tym na przykład…

Pojawi się u nas po raz pierwszy teatr muzyczny z Torunia ze spektaklem „Najlepsze przyjaciółki”. Będzie to spektakl muzyczny o perypetiach trzech przyjaciółek, głównie perypetiach miłosnych. Potem będzie Teatr Capitol z Warszawy ze spektaklem „Czy Ty to Ty?”. I tu mamy na przykład Darię Widawską, Marzenę Rogalską, Łukasza Nowickiego i kilka innych, bardzo znanych twarzy. Powinno być bardzo zabawnie i z dużą klasą.Robert Czechowski

Między 7 a 16 września na deskach Lubuskiego Teatru wystąpią też m.in. Jan Peszek, Mirosław Baka czy Katarzyna Żak. Więcej informacji o repertuarze – na stronie teatru.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00