KULTURA:

Wernisaż, finisaż i niezły jazz w Muzeum Ziemi Lubuskiej! [Audycja Ekspozycje]

Kolejnego jesiennego tygodnia w Muzeum Ziemi Lubuskiej wiele się wydarzy. Będą to zarówno imprezy muzyczne, jak te związane z ekspozycjami. Na pierwszy ogień idzie koncert w ramach cyklu „Jazzujące Muzeum”.

W Sali Witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej zagra zespół Zagórski/Kądziela Collaboration. Jednym z jego założycieli jest saksofonista Maciej Kądziela.

Zaprosił do swojej formacji muzyków takich jak Mateusz Gawęda, który już kiedyś grał w ramach naszego cyklu. Gra na fortepianie. Trzeba powiedzieć, że Maciej Kądziela kontynuuje muzyczne tradycje rodzinne. Jego ojciec również jest trębaczem i saksofonistą, a brat Marek – znakomitym gitarzystą jazzowym.Leszek Kania, dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej

Koncert zabrzmi w czwartek, 18 października o 18:00.

Z kolei w ramach Galerii Nowy Wiek – ostatnia okazja, by zobaczyć wystawę „Kortyka-Jeschke. Część wspólna”.

Prezentujemy na niej malarstwo dwóch artystów: Stanisława Ryszarda Kortyki i Jarka Jeschke. To jest wystawa na zasadzie relacji „mistrz-uczeń”, „profesor-asystent”. Jarek Jeschke jest dojrzałym już malarzem, który urodził się w roku 1977. Dyplom robił w roku 2004, właśnie w pracowni Stanisława Ryszarda Kortyki, który jest doświadczonym malarzem i uprawia malarstwo, jak i działania dydaktyczne od końca lat 60.Leszek Kania

Finisaż wystawy – 19 października o 17:00.

A wystawą, którą wkrótce otworzy muzeum, będzie ekspozycja pt. „Józef Burlewicz. W 80. rocznicę urodzin”. Jej wernisaż odbędzie się 24 października o 17:00.

Leszek Kania, dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00