KULTURA:

W Wiechlicach rozdawali Klapsy. Nie za karę, a w nagrodę!

Taką nazwę noszą bowiem wyróżnienia wręczane na Kozzi Film Festiwal. Galę w wiechlickim pałacu uświetnili swoją obecnością nie tylko laureaci, ale i artyści zaproszeni na festiwal.

Na widowni zasiedli m.in. Piotr Cyrwus, Olena Leonenko i Sonia Bohosiewicz. Najbardziej skupiano się jednak na jurorach, a potem – zdobywcach nagród. W składzie jury, które zdecydowało, kto otrzyma Klapsy, znalazł się Andrzej Buck – dyrektor artystyczny festiwalu, aktor Lech Dyblik oraz krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski. Ostatniego z wymienionych zapytaliśmy, jak przebiegały obrady.

Krótko, bez konfliktów, bez wielkich scysji. Raczej wszyscy zgodnie podążaliśmy w kierunku wyłonienia kandydata. O ile jednak w przypadku kategorii „film akcji” w gruncie rzeczy był tylko jeden kandydat, w kategorii kreacji aktorskiej nikt nie miał wątpliwości, że Jowita Budnik zagrała świetne role, o tyle przy Grand Prix o kilku filmach dyskutowaliśmy.Łukasz Maciejewski

Ostatecznie Grand Prix trafiło do Andrzeja Jakimowskiego, twórcy filmu „Pewnego razu w listopadzie”, uznanego za najlepszą produkcję fabularną. Klaps za najlepszy film akcji odebrał Paweł Maślona, reżyser „Ataku paniki”, a za najlepszą kreację aktorską jury wyróżniło wspomnianą Jowitę Budnik. Aktorka otrzymała nagrodę za role w filmach „Ptaki śpiewają w Kigali” i „Cicha noc”. Za całokształt osiągnięć artystycznych w dziedzinie filmu nagrodzono natomiast Magdalenę Zawadzką.

Poniżej zdjęcia z gali w pałacu w Wiechlicach.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: