KULTURA:

W Hydro(za)gadce znów będzie głośno! ZOK oddaje scenę artystom [Trochę kultury, proszę!]

„Trochę kultury, proszę!” to nowa audycja w Radiu Index. Co tydzień Marta Blonkowska z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury zaprasza na imprezy kulturalne w mieście. Tym razem zaproponowała, abyśmy mieli swój udział w… odmrażaniu klubu Hydro(za)gadka.

Po raz pierwszy od momentu zawieszenia imprez kulturalnych Hydro(za)gadka otworzy się dla widzów i artystów. Na scenie wystąpi zespół „New Bone”.

To niesamowity kwintet jazzowy. Właściwie większość muzyków to doktorzy – wykładają na Akademii Muzycznej. Wśród nich – Tomasz Kudyk, czyli syn Jana Kudyka, niesamowitego muzyka jazzowego, Dominik Wania – myślę, że środowisko jazzowe (nawet chyba nie tylko jazzowe, ale wszyscy, którzy interesują się muzyką fortepianową) zna to nazwisko. Są też młodsi muzycy: Bartłomiej Prucnal, Maciej Adamczak i Dawid Fortuna. Kwintet jazzowy naprawdę na najwyższym poziomie. Grał na całym świecie, dlatego tym bardziej miło będzie nam ich gościć.

Artyści zagrają w kolejną sobotę, 17 października o godzinie 18:00. Koncert będzie promował ich najnowszą płytę, zatytułowaną „Longing”.

mat.prasowe

W ślady doświadczonych muzyków mogą pójść młodzi, lokalni artyści. Marta Blonkowska przypomniała o akcji „wyGRAJ to!”, która jest konkursem dla zespołów i solistów. Nagroda to występ na winobraniowej scenie w przyszłym roku.

Wybierzemy zespoły spośród tych, którzy się do nas zgłoszą. Wystarczy wysłać maila na adres media@zok.com.pl, z jakąś próbką swoich działań artystycznych. Wybierzemy osiem projektów – ale może się uda więcej – które wystąpią u nas, na scenie Hydro(za)gadki. Koncert będzie transmitowany również na Facebooku, a jeden utwór zostanie wybrany do głosowania, które odbędzie się w okresie wakacji. Spośród tych zespołów, projektów, które wystąpią, wybierzemy trzy, które będą miały możliwość zagrania na winobraniowej scenie w 2021 roku.

Pierwszy koncert uczestników konkursu ma się odbyć w Hydro(za)gadce w listopadzie. Więcej informacji – w całej audycji na portalu wzielonej.pl. Programu możecie też posłuchać na antenie Radia Index w każdy czwartek o 10:15.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: