KULTURA:

Teatr zabłyśnie w sieci. Szykuje nową stronę internetową

Dziś wiele instytucji stawia na promocję poprzez internet. Lubuski Teatr nie pozostaje w tyle. To, co dzieje się na scenie i za kulisami, możemy podglądać w mediach społecznościowych, a w przygotowaniu są też zmiany na stronie internetowej.

Okazuje się, że nowa witryna powstaje częściowo przez przypadek. Poprzednia uległa awarii, ale zastępczą utworzono bardzo szybko. Nadal bez zakłóceń można kupić bilety na spektakle. W sieciowe zakamarki Lubuskiego Teatru wprowadza Bogdan Stasiak:

Będzie sporo zmian pod kątem merytorycznym. Będziemy mogli szybciej znaleźć informację, która nas interesuje. Tym zajmuje się nasza koleżanka Kinga i całkiem dobrze jej to wychodzi. Pod kątem graficznym mamy wspaniały support w postaci Edyty. Na pewno będzie coś migać, coś świecić, nie będzie za dużo dźwięków – tylko na życzenie. Strona będzie dostosowana do ogólnych standardów.Bogdan Stasiak

Lubuski Teatr publikuje również posty na Facebooku. Na fanpage można wejść bezpośrednio ze strony internetowej. Ostatnio ruszyły też konta na Instagramie i Twitterze.

Praca nad stroną teatru to nie jedyne zajęcie Bogdana Stasiaka. Pasjonuje się również muzyką. I jak sam mówi, nie jest to świat odległy od informatyki.

Wielu ludziom wiadomo, że muzyka to tak naprawdę matematyka i można ją sobie policzyć. Natomiast jeśli chodzi o muzykę do spektakli, ja z Lubuskim Teatrem współpracowałem przy okazji performatywnego czytania sztuki „Everyman” według Lecha Mackiewicza. To była muzyka grana na żywo. Natomiast muzycznie zajmuję się jeszcze takimi projektami, które ilustrują dźwiękowo obrazy różnego rodzaju. Ale i gdzieś na rynku muzycznym istnieję pod wieloma względami: trochę jazzu, trochę funky, raczej nie ma tam nic ostrego.Bogdan Stasiak

Strona główna Lubuskiego Teatru będzie gotowa pod koniec marca. Oprócz niej powstanie witryna, która będzie dotyczyć sceny lalkowej.

Bogdan Stasiak

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X