KULTURA:LUBUSKIE:

Stowarzyszenie Wokół Kultury zaprasza na cykl koncertów

Stowarzyszenie Wokół Kultury już po raz ósmy organizuje Zaduszki Jazzowe. W tym ważnym czasie wspominamy naszych bliskich, natomiast miłośnicy kultury pamiętają o tych którzy teraz grają w najpiękniejszej orkiestrze świata. Jacek Kaczmarski, Czesław Niemiem czy Marek Grechuta, to muzycy jacy będą wspominani.

Koncert wykona zespół muzyczny AQUARIUS pod kierownictwem Mariusza Woźniaka, Orkiestra Symfoniczna PSM w Zielonej Górze pod batutą maestro Marka Siwki oraz zaproszeni wokaliści. Dla młodych wykonawców zmierzenie się z takim repertuarem to zaszczyt.

Muszę powiedzieć, że Mariusz Woźniak dokonując selekcji repertuaru wybrał ambitniejsze kompozycje, może i mniej popularne. Natomiast to zderzenie z tym repertuarem jest dla wykonawców bardzo rozwijające. Musze przyznać, że w tej młodzieży z którą ja pracuje nie jest to dla nich obce, a oni w swoim życiu już dotknęli tego repertuaru może nie jako wykonawcy ale jako słuchacze i jestem zdumiony jak sobie z nim fantastycznie poradzili.

 

Pierwszy koncert już w niedziele 30 października w Przytoku w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, ale jak mówi Mariusz Woźniak przed nimi tournee po województwie lubuskim.

Z racji tego, że udało się zorganizować aż sześć koncertów. W niedziele jesteśmy w Przytoku, zaczynamy o godzinie 18:00. Następny tydzień to już Strzelce Krajeńskie, więc na północ województwa. Później gramy w Lipinkach Łużyckich czyli drugi biegun województwa. W weekend niepodległościowy zagramy w Szprotawskim Domu Kultury, a na finał wystąpimy w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Nasz repertuar został przemyślany pod kątem obu uroczystości.

 

Więcej o koncertach, a także o Stowarzyszeniu Wokół Kultury w naszej rozmowie w ramach cyklu “Gość na 96FM”

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X