KULTURA:

Smoki, lasery i gry w jednej hali. Wrocław zaprasza na Polcon 2016

Na Bachanalia Fantastyczne w Zielonej Górze musimy jeszcze poczekać cały miesiąc, ale nie ma tego złego. Wkrótce we Wrocławiu odbędzie się prawdziwe święto dla fanów książek, gier, komiksów i nie tylko.

Polcon to doroczna impreza, podczas której zjeżdżają się nie tylko miłośnicy szeroko rozumianej fantastyki, ale i twórcy związani z tym gatunkiem. Tym razem wydarzenie odbywa się we Wrocławiu i jest częścią programu wpisującego się w Europejską Stolicę Kultury 2016 o priorytecie literackim.

Zaplanowano mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz bloków poświęconych literaturze, filmom, czy serialom będzie można znaleźć strefy dla graczy, zarówno tych komputerowych, jak i wielbicieli planszówek. Ponadto zapowiedziano pokazy cosplay’erów , zombie walk i spotkania z ciekawymi ludźmi.

W tym roku swój udział potwierdziły niezwykli goście. Wśród nich znaleźli się m.in. Bogusław Polch, grafik odpowiedzialny za Funky Kovala, Andrzej Sapkowski, twórca Trylogii Husyckiej i przygód Geralta z Rivii, czy Peter V. Brett, amerykański pisarz, autor historii o Malowanym Człowieku. To tylko kilka nazwisk, które pojawiły się w programie tegorocznego Polconu.

Polcon 2016 odbędzie się w Hali Stulecia we Wrocławiu. Więcej informacji, łącznie z programem i możliwością kupna biletów znajdziecie na stronie www.polcon2016.pl.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X