FILM:KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Piękne, mądre i z kłopotami. Reżyserka „Zabawy, zabawy” o mrocznym wymiarze życia kobiet

– Kobiety mają takie same problemy, jak mężczyźni. Czasem większe – przekonuje Kinga Dębska, reżyserka, scenarzystka i pisarka, która gości na 5. Kozzi Film Festiwal. W swoich filmach i powieściach stara się pokazać, że szumnie ogłaszany dziś „czas silnych kobiet” ma swoją cenę i ciemną stronę.

O tym jest najnowsza produkcja „Zabawa, zabawa”, która prezentuje problem alkoholizmu kobiet. – Rzadko kiedy rozmawia się o tym na poważnie – uważa reżyserka.

Picie kobiet jest nieładne. O tym się żartuje, natomiast rzadko kiedy rozmawia o tym na poważnie. Ten film zrobił trochę roboty, jeżeli chodzi o uświadomienie sobie tego problemu i rzucenie światła na to, że można go mieć, ale można też z niego wyjść. To nie jest koniec świata. Mój film, „Zabawa, zabawa”, opowiada o trzech kobietach: bardzo młodej, w średnim wieku i trochę starszej. Niby sobie świetnie radzą, mają wszystko pod kontrolą, wszystko jest w porządku, a jednak…Kinga Dębska

Kinga Dębska stworzyła też serial „Szóstka”, emitowany ostatnio w telewizji. Porusza on tematykę tzw. przeszczepu łańcuchowego.

Dostałam propozycję. Zaciekawiło mnie to, bo to bardzo interesujące. Problem transplantacji był mało wyeksponowanym ostatnio tematem. Coraz mniej ludzi zgadza się na oddanie narządów swojej bliskiej zmarłej osoby, a przecież można nosić w portfelu karteczkę, że jakby co, to można mnie „wykorzystać” po śmierci. Z drugiej strony, ta sytuacja przeszczepu i to, że można się do ostatniej chwili wycofać, dała mi stawkę, o którą chodzi. To zbudowało emocje w tym serialu.Kinga Dębska

W całym wywiadzie Mateusza Kasperczyka z Kingą Dębską – także o filmie „Aktorka”, poświęconym patronce Kozzi Film Festiwal, Elżbiecie Czyżewskiej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: