KULTURA:

Odrobina teatralnej księżycówki na początek Winobrania

Winobraniowe Spotkania Teatralne to idealne okazja na zapoznanie się ze sceniczną sztuką. Zwłaszcza, że pierwszego dnia przygotowano dla widzów spektakl premierowy.

Czasami księżyc świeci od spodu to trzecia, a zarazem ostatnia część tryptyku „opowieści wiejskich”. Na scenie Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze można było zobaczyć obie sztuki poprzedzające finał serii. Całość została stworzona przez legnicki duet PiK, w skład którego wchodzą Paweł Wolak i Katarzyna Dworak. O czym jest Czasami księżyc świeci od spodu? Na to pytanie odpowiedziała Katarzyna Dworak.

Katarzyna Dworak, reżyser spektaklu

W spektaklu zobaczymy zielonogórskich aktorów, którzy już kolejny raz współpracują z parą artystów z PiK. Paweł Wolak nie ukrywał zadowolenia z efektów pracy ekipy.

Paweł Wolak, reżyser spektaklu

Nie będzie to jedyna premiera podczas tegorocznych Winobraniowych Spotkań Teatralnych. O szczegółach mówił Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru.

Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze

Premiera Czasami księżyc świeci od spodu odbędzie się 2 września o 19:00. Pełny repertuar znajdziecie na stronie Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: