KULTURA:

O perełce lubuskiej architektury i jej ostatniej właścicielce w MZL

Dziś, (24 stycznia) o 16:00 kolejna odsłona cyklu Studium Wiedzy o Sztuce i Historii. W Muzeum Ziemi Lubuskiej mowa będzie tym razem o pałacu w Zaborze oraz o jego ostatniej właścicielce – cesarzowej Herminie.

Wykład przedstawią Grzegorz Wanatko i dyrektor muzeum Leszek Kania, który zachęca do uczestnictwa w spotkaniu z jeszcze jednego względu. Będzie można zobaczyć obraz cesarzowej Herminy, która jest częścią ekspozycji traktującej o pałacu w Zaborze i jego ostatnich właścicielach.

Myśmy nie planowali wcale prezentacji obrazu pana Rafaela Woldana, który namalował Herminę w roku 1930. Faktycznie, pojawił się Książę Pruski, który w ogóle nie rości sobie jakichś pretensji do pałacu w Zaborze i do Sali Kryształowej, bo wyjechał stamtąd będąc dziecięciem. Miłe jest to, że przywiózł obraz Herminy, który jest własnością fundacji artysty, który go namalował.Leszek Kania

Pod koniec ubiegłego roku została otwarta odrestaurowana Sala Kryształowa w pałacu w Zaborze. W uroczystości uczestniczył wnuk Herminy, Książę Pruski Franz Friedrich.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: