KULTURA:ZIELONA GÓRA:

“O kobietach wiemy wszystko”. Wywiad z Kamilą Szcześniak [Muzeum]

Niestety! Przez najbliższy weekend będzie nam towarzyszyć westchnienie żalu za kulturą. Od poniedziałku, 15 marca ze względu na zaostrzone przepisy sanitarne kultura będzie zamknięta na klucz. Jest to ostatnia szansa na zobaczenie w Muzeum Ziemi Lubuskiej premierowej wystawy rysunków Kamili Szcześniak pt. “O kobietach wiemy wszystko…” Wszystkich chętnych MZL zaprasza w sobotę i niedzielę od godziny 11 do 17.

Autorka zaprezentowała zielonogórzanom ponad 70 prac, na których zobaczymy kobiety i dziewczyny w różnych sytuacjach. Obserwujemy okruchy z życia singielki, matki i przyjaciółki, które walczą z przemęczeniem, nadmiernym objadaniem, samotnością i mało atrakcyjnym macierzyństwem.

Wszystkie “nieładne” rysunki są opatrzone dowcipnym komentarzem. Oryginalna kreska najpierw była tworzona ręcznie, potem została przeniesiona w świat cyfrowy. Wszystkie prace zostały zebrane i wydane w książce “Nieładne”.

Jaka jest prawda o kobietach? Szcześniak daje nam do wyboru kilka wariantów. Jesteśmy kuszącymi uwodzicielkami na Instagramie, czy też bojowniczkami spod znaku ośmiu gwiazd, a może domatorkami, które uwielbiają się wylegiwać w wyciągniętym dresie na wygodnej kanapie.

Skoro tak świetnie i z poczuciem humoru autorka narysowała planetę kobiet, to czy w kolejnej serii bohaterem będzie mężczyzna z Marsa?

Kamila Szcześniak jest autorką książki “Nieładnie” i prowadzi konto na Instagramie oraz Facebooku pod nickiem nieladnierysuje.

Cała rozmowa z Kamilą Szcześniak i fragmenty wystawy w MZL dostępna na radiowym Facbooku.

mat.prasowe

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: