KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Nowy rok w teatrze: „Droga do szczęścia” nie jest usłana różami [Usłysz teatr]

Lubuski Teatr wszedł w nowy rok z trwającymi obostrzeniami. Nie przerywa jednak swojej pracy. Za jego kulisami dzieje się sporo, o czym świadczy chociażby współpraca z teatrem w Jeleniej Górze.

Obie instytucje przygotowały premierę spektaklu „To wiem na pewno”. Zagrało w nim czworo aktorów z teatru im. Cypriana Kamila Norwida i dwoje z teatru w Zielonej Górze.

Myślę, że powstał bardzo piękny i szlachetny projekt. Miał swoją parapremierę w niedzielę. Spłakaliśmy się wszyscy jak dzieci, ponieważ jest to bardzo wzruszające przedstawienie. Będziemy mieli potem wewnętrzny pokaz w naszym teatrze w Zielonej Górze, a potem będziemy to grali na zmianę – trochę w Jeleniej, trochę w Zielonej.
mat.prasowe

Trwają także próby nad spektaklem „Droga do szczęścia” w reżyserii Cezarego Ibera. Nie wiadomo, jak dalej będą wyglądać, ponieważ jeden z aktorów jest kontuzjowany.

Będziemy się zastanawiać z reżyserem i z aktorami, co z tym fantem zrobić. Lekarz powiedział, że co najmniej 2-3 miesiące aktor musi odsapnąć – jeden z naszych najsprawniejszych aktorów. Ale to jest samo życie – teatr to są żywi ludzie z różnymi przypadłościami.

Więcej o tym, co planuje Lubuski Teatr – w całej audycji „Usłysz teatr” na portalu wzielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: