KULTURA:

„Non Stop Norwid”, czyli bibliotekarze czytają i doradzają w internecie

Biblioteka Norwida namawia do tego, abyśmy pozostali w domu. Aby nikt z nas się nie nudził i znalazł dla siebie coś ciekawego, prowadzi akcję „Non Stop Norwid”. Składa się na nią wiele działań skierowanych do czytelników, wielbicieli e-booków, audiobooków czy filmów.

Biblioteka zachęca np. do czytania poezji, książek dla dzieci, a uczniów informuje, gdzie znajdą wirtualne lektury.

Tutaj znajdziemy między innymi „Salonik poetycki”. Każdego dnia będziemy proponować naszym czytelnikom dawkę wierszy autorstwa różnych poetów – zarówno tych znanych, jak i mniej znanych, a także tych piszących poezję w naszym regionie. W strefie „Poczytajki” propozycje znajdą nasi najmłodsi czytelnicy. W tym miejscu będziemy prezentować bajki i książeczki dla najmłodszych czytane przez naszych bibliotekarzy. Z kolei ci troszeczkę starsi uczniowie, którzy szukają informacji na temat tego, gdzie odnaleźć interesującą ich lekturę w internecie – radzę, aby zajrzeli do naszego „Lekturniczka”. Tam będziemy wskazywać im źródła czy też miejsca, gdzie mogą tę lekturę sobie poczytać lub posłuchać w postaci audiobooka.Anna Urbańska, specjalistka ds. public relations biblioteki Norwida
mat.prasowe

Mediateka Góra Mediów zbiera informacje na temat wydarzeń dostępnych w internecie, oraz dostępu do filmów czy spektakli w sieci. Dla młodzieży uruchomiona została zaś platforma „YZ Young Zone”.

To platforma dla młodzieży uczącej się, dostępna na Facebooku. Młodzież odnajdzie tutaj tematy związane z wyborami edukacyjnymi i zawodowymi, a także z promocją swojej twórczości, poradami wizerunkowymi. Będzie działała tutaj tzw. „Szuflandia”. Czyli miejsce na prezentację utworów, skrzętnie chowanych na dnie szuflady. Wielu młodych tworzy wiersze, prozę, robi zdjęcia. Warto się tym pochwalić.Anna Urbańska

Czytelnia Ogólna uruchomiła tzw. pogotowie czytelnicze. Pomoże osobom, które np. piszą pracę magisterską. Bibliotekarze pomogą wyszukać książkę czy artykuł, którego potrzebujemy i prześlą link do tekstu lub skan. Telefon kontaktowy do czytelni to 68 45 32 632, a mail – Czytelnia.Ogolna@wimbp.zgora.pl.

Więcej o akcji „Non Stop Norwid” – na stronie biblioteki oraz na Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00