KULTURA:

Najokrąglejsza rocznica – ósme urodziny Inicjatywy Scenicznej Fruuu!

Już osiem lat podtrzymuje rozrywkową tradycję w Zielonej Górze, a przede wszystkim – bawi publiczność. Inicjatywa Sceniczna Fruuu będzie świętować swoje urodziny w doborowym towarzystwie. To okazja, by opowiedzieć o dotychczasowych działaniach kabaretowych improwizatorów.

Z Inicjatywą Sceniczną Fruuu od początku jest związany Patryk Cyplik. Kiedyś zdobywał improwizacyjne szlify, dziś sam szkoli i zarządza grupą.

Zacząłem w gimnazjum i cieszy mnie to, że zacząłem tak wcześnie, wdrożyłem się w to środowisko. Teraz już się w tym taplam, jest to bardzo fajne i przyjemne. Co więcej, trafiłem do zarządu stowarzyszenia, więc to już w ogóle ekscytacja, że coś, do czego wszedłem, było dla mnie takim „wow”, a teraz tym stowarzyszeniem trochę rządzę.Patryk Cyplik

Grupy improwizacyjne starają się dotrzeć do szerokiej publiczności. Prezentują się wśród studentów czy mieszkańców miasta. Znakiem firmowym Inicjatywy Scenicznej Fruuu są np. warsztaty na Przystanku Woodstock.

Woodstock to w ogóle piękne miejsce. Tam można zrobić wszystko i ludzie w to pójdą. To też jest improwizacja – rób coś, w co ludzie pójdą. Warsztaty na Woodstocku to jest fenomen, ponieważ tam przychodzą ludzie w naprawdę dużych liczbach. Swego czasu robiliśmy warsztat dla 300 osób. Uwierzcie, 300 osób biegających w kółku i udających na przykład kurczaki to przecudny widok.Patryk Cyplik

Poza improwizatorami na urodzinach Fruuu pojawią się liczni goście i przyjaciele, m.in. Jadwiga Macewicz, Anita Łęcka i Szymon Szyszka-Wermiński. Inicjatywa liczy również na obecność „ojców założycieli” grupy: Kajetana Sudera, Pawła Pieniążka i Michała Malinowskiego.

Urodzinowy występ Inicjatwy Fruuu – 6 lutego o godzinie 20:00 w klubie Jazzkino. Niebawem wystartują też kolejne warsztaty improwizacji scenicznej. Więcej w całej rozmowie z Patrykiem Cyplikiem.

Godzina Rektorska – Patryk Cyplik

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: