KULTURA:

Muzyka łagodzi obyczaje, zwłaszcza po piłkarskich emocjach. We wtorek „Jazzujące Muzeum”

Muzeum Ziemi Lubuskiej przyzwyczaiło nas do łączenia różnych sztuk. Przykładem jest cykl koncertowy „Jazzujące Muzeum”, w którym muzyce najlepszych artystów towarzyszy prezentacja malarstwa. W jego następnej odsłonie koncepcja nieco się zmienia.

„Jazzujące Muzeum” zagra w plenerze, przy pomniku Klema Felchnerowskiego. O szczegółach – Alicja Błażyńska, rzecznik prasowy muzeum.

Z zasady „Jazzujące Muzeum” rozgrywa się w przestrzeniach wystawienniczych naszej instytucji. A tym razem wychodzimy przed budynek, wydaje się, że pogoda będzie znakomita. Tym razem przed pomnikiem Klema wystąpi Paulina Gołębiowska i formacja Yes4Jazz. Występuje w niej czterech muzyków: Robert Chyła, Piotr Stepek, Wojtek Pruszyński oraz Arek Skolik. Jako że jesteśmy u progu lata, koncert również będzie miał charakter wakacyjny. Będzie można usłyszeć rytmy samby, bossanovy, będzie brazylijsko i kubańsko. Oczywiście wszystko będzie przefiltrowane przez wrażliwość naszych muzyków, którzy preferują muzykę jazzową. A oprócz tego będzie kilka utworów Stinga.Alicja Błażyńska

Lubuszanie, którzy taką samą sympatią darzą jazz i piłkę nożną, nie muszą się martwić – zdążą na oba wydarzenia. Koncert odbędzie się we wtorek, 19 czerwca o 19:30. W razie niepogody przeniesie się do Sali Witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej.

W całym wywiadzie usłyszycie również zapowiedź kolejnego Studium Wiedzy o Sztuce i Historii. Będzie to oprowadzanie po wystawie „Kobieta w malarstwie polskim XX wieku”.

Alicja Błażyńska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: