KULTURA:

Malarska waga ciężka w Zielonej Górze! Malczewski w MZL

Od 29 kwietnia do 25 czerwca będzie można oglądać wystawę prac Jacka Malczewskiego, które przyjechały tu z Krakowskiego Muzeum Narodowego. 33 prace są dostępne w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

Jacek Malczewski jest bez wątpienia jednym z czołowych reprezentantów Młodej Polski oraz najważniejszych polskich malarzy. Dzięki życzliwości Muzeum Narodowego w Krakowie, które użyczyło prace artysty odbywa się wystawa, na której zaprezentowanych zostanie ponad 30 prac z różnych zakresów tematycznych. Jest to wydarzenie dosyć wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy gościmy w naszym mieście prace Jacka Malczewskiego w tak dużej ilości.

Wystawa ma wymiar historyczny, ponieważ po raz pierwszy gościmy w naszym mieście dzieła Jacka Malczewskiego w tak dużym wyborze. – mówi Leszek Kania dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

Leszek Kania – dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej

Popularność wystawy już teraz przeszła wszelkie oczekiwania. Zainteresowanie było i jest ogromne, czego skutkiem była reglamentacja biletów wstępu. Co ciekawe, nawet mając bilet trzeba było poczekać w kolejce do wejścia do danej sali.

Ta kolejka wynikała z prostej przyczyny – przede wszystkim chcieliśmy zapewnić komfort oglądu tych dzieł, a z drugiej strony te dzieła wymagają odpowiedniej atmosfery, odpowiednich warunków klimatycznych i temperaturowych, tak więc w galerii, w której eksponowane są te wybitne dzieła nie może przebywać jednorazowo więcej niż 30 osób, stąd ta reglamentacja wejść. – wyjaśnia Leszek Kania.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: