KULTURA:

Lubuskie muzą fotografów. Rok pełen inspiracji w obiektywie ZTF

W ciągu trzech lat podwoili swoje grono. Kolejny rok wspólnej działalności wzbogacili również w nowe projekty. Efekt tej pracy członkowie Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego prezentują na kolejnej dorocznej wystawie.

Znaki rozpoznawcze Towarzystwa to zdjęcia portretowe, krajobrazy czy dokumentacja życia miasta. Dzieła często „wychodzą” w teren i upowszechniają sztukę fotografii.

– Niezmiernie nas cieszy, że dyrekcja galerii Focus wyraziła aprobatę dla wystawiania naszych zdjęć na wernisaże. To jest dobry kanał dotarcia do szerokiej publiczności. W swoich celach statutowych mamy propagowanie fotografii jako dziedziny sztuki. Każdy z nas jest przede wszystkim pasjonatem, ale dużo jest amatorów, są też zawodowcy i swoimi zdjęciami promujemy fotografię. Galeria Focus jest na chwilę obecną najwspanialszym miejscem, gdzie możemy prezentować zdjęcia. Ku uciesze, mam nadzieję, odbiorców – mówi Małgorzata Chomont, wiceprezes ZTF.

Z inicjatywy twórców wiele zdjęć powstaje w otoczeniu lubuskiej przyrody. Doceniają to mieszkańcy i osoby spoza województwa, a także władze regionu.

– W listopadzie 2016 roku zwiedzaliśmy fotograficznie mnóstwo jezior lubuskich. Zdjęcia są wykorzystywane przez Urząd Marszałkowski do promocji województwa. Zwiedziliśmy wówczas ponad 20 jezior. Okazało się, że mamy ich ponad 500. Niektóre to maleńkie jeziora, o których nie wiemy, dlatego kraina lubuska jest niezwykła – przyznaje M. Chomont.

Więcej o ekspozycji i działalności ZTF – poniżej.

Godzina Rektorska – Małgorzata Chomont, Zielonogórskie Towarzystwo Fotograficzne

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: