KULTURA:

Kobiecy punkt widzenia na rzeczywistość? Trochę dystansu!

Recital „Wszystkie twarze kobiety” powraca na scenę!

Wszystkie (lub niemal wszystkie) twarze kobiety ponownie pokażą się w zielonogórskim Kawonie. Będzie to recital artystki kabaretowej Małgorzaty Szapował – piosenki połączone z krótkimi opowieściami.

Jak to w życiu kobiet bywa, będzie o wielu emocjach i odczuciach – intuicji, refleksji, radości.

To będą kobiety emocjonalne. Nie mówimy o samych osobach, że matki mają tak, sekretarki tak, a pielęgniarki jeszcze inaczej. Każda kobieta ma w sobie tysiąc pięćset emocji, jak nie więcej. Nie wiem, jak naukowcy podzielili te emocje. Podejrzewam, że my też nie do końca to wiemy – to jest proces, życie jest procesem. I nam się wydaje, że my coś wiemy, chcemy, że mamy rację. I dopiero po roku się okazuje, że po drodze nie miałyśmy racji trzy razy, ale jednak wyszło na nasze. To jest ta kobieca intuicja, która pomaga postrzegać nam świat, rzeczywistość z dystansu. Jak już potrafimy zdystansować się do siebie jako kobiety, to łatwiej nam zdystansować się do całego świata.Małgorzata Szapował

W programie recitalu znalazły się piosenki Hanny Banaszak, Maryli Rodowicz czy Ewy Błaszczyk. Występ Małgorzaty Szapował w Kawonie – 22 maja o godzinie 20:00. Artystce będą towarzyszyć muzycy, m.in. Marek Kruszyna i Edward Piniuta.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: