KULTURA:

Jazz wraca do muzeum. W czwartek zagra go zespół HoTS [Audycja Ekspozycje]

W mury Muzeum Ziemi Lubuskiej powraca muzyczno-malarski cykl „Jazzujące Muzeum”. Jak zawsze, będą to spotkania dla wielbicieli muzyki jazzowej oraz sztuki. Chociaż w porównaniu z poprzednimi latami wydarzenia będą organizowane rzadziej, ich poziom pozostanie wysoki.

Pierwszy w tym roku koncert w ramach „Jazzującego Muzeum” zagra zespół HoTS. Tworzy go pięciu muzyków, m.in. gitarzysta Mikołaj Poncyliusz oraz kontrabasista Adam Prokopowicz.

To jest zupełnie nowa grupa, bardzo ciekawa. Występ poprzedza ich trzecią płytę, która ukaże się już niebawem i była nagrana w studiu im. Agnieszki Osieckiej w trzecim programie Polskiego Radia. Zespół jest o tyle ciekawy, że tworzą go artyści, którzy inspirowali się różną muzyką, a więc jazzem, muzyką klasyczną czy wręcz muzyką rozrywkową. U nas wystąpią w ramach projektu „Polski Jazz 360”. Jest to projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Alicja Błażyńska, rzecznik prasowy Muzeum Ziemi Lubuskiej

Koncertowi będzie towarzyszyć prezentacja obrazu Witolda Nowickiego „Bostan II” z 1970 roku. Autor dzieła zasłynął w Zielonej Górze z tego, że współtworzył sympozja i wystawy „Złotego Grona”. W dniu koncertu muzeum upamiętni go również odsłonięciem pamiątkowej tablicy.

Koncert zespołu HoTS zabrzmi w muzeum w czwartek o godzinie 19:00. Pół godziny wcześniej przed budynkiem zostanie odsłonięta tablica poświęcona Witoldowi Nowickiemu.

Więcej informacji o wydarzeniu – poniżej.

Alicja Błażyńska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: