KULTURA:

Jakub Żulczyk, Ewa Lipska i Edyta Jungowska w „Norwidzie”. Ale wirtualnie

Rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” odbywa się się tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Zielonogórzanom kojarzył się zwykle ze spotkaniami autorskimi w bibliotece Norwida. Tym razem jest w całości zorganizowany online.

Internetowe relacje z wydarzeń w bibliotece nie są niczym nowym. Do tej pory nie odbywały się jednak na taką skalę i nie były koniecznością.

Ta smutna sytuacja spowodowała, że musieliśmy poważnie porozmawiać o przeniesieniu biblioteki do sieci w większym wymiarze. Jak widać w tegorocznej edycji naszego Tygodnia Bibliotek, mamy bardzo dużo różnych wydarzeń, które będą odbywać się w sieci. Nawet tych tradycyjnych.
mat.prasowe

A są to m.in. obchody Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube gorzowskiej biblioteki.

Byli i obecni bibliotekarze w naszym regionie są znani również jako twórcy książek. Swoją debiutancką powieść „Niewolnik w Europie” zaprezentuje Paweł Brol, były pracownik „Norwida”. Z kolei Agnieszka Ginko z Biblioteki Obcojęzycznej będzie promować kolejny tomik poezji, „Modlitwa spod znaku Ryb”.

Ja buduję zespół w oparciu o nie tylko o ludzi sprawnych technicznie (bo praca w bibliotece to pewna umiejętność wyszukiwania informacji). Bibliotekarze to też osobowości. Właśnie między innymi w tegorocznej edycji mamy autorów wywodzących się z Zielonej Góry.

Ponadto gośćmi „Norwida”, oczywiście online, będą pisarze popularni w całym kraju, m.in. Ewa Lipska i Jakub Żulczyk. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek online potrwa do 15 maja. Program wydarzenia w Zielonej Górze jest dostępny na stronie wojewódzkiej biblioteki.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: