KULTURA:

Jak minął sezon w kadrze… fotograficznym? Lubuscy portreciści pokażą swój dorobek

Wykonują swoją pracę, oddają się pasji, a przede wszystkim – pokazują, że lubią ludzi. Członkowie Lubuskiego Stowarzyszenia Fotografów Portretowych „Portretownia” bardzo intensywnie spędzili pierwszy rok działalności. Teraz będą prezentować rezultaty.

Roczna wystawa prac stowarzyszenia jest symbolicznym podsumowaniem sezonu. Na ekspozycję składają się zdjęcia z indywidualnych sesji z modelami, prace z comiesięcznych konkursów oraz plenerów fotograficznych.

Jeżeli chodzi o przekrój prac, jest on dość szeroki, gdyż każdy z nas pasjonuje się inną dziedziną portretu. Będzie można zobaczyć zarówno fotografię studyjną, jak i fotografię portretową. Będą portrety osób dorosłych, trochę młodszych, nawet noworodków. Myślę, że profesjonalne modelki na naszych pracach to zdecydowana mniejszość. W większości zobaczą państwo zwykłych ludzi. Postawiliśmy na emocje. To jest też to, co najbardziej nas urzeka – zatrzymanie chwili, uczuć. Tego nie daje na przykład fotografia krajobrazowa.Justyna Grzybowska, Lubuskie Stowarzyszenie Fotografów Portretowych „Portretownia”

Otwarcie wystawy już jutro, 6 czerwca o 18:00 w bibliotece Norwida. Więcej o stowarzyszeniu „Portretownia” oraz fotografii portretowej – poniżej.

Justyna Grzybowska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: