KULTURA:

Jak być singlem i przetrwać święta?

Ponieważ jesteś dyspozycyjny, na wszystko masz czas. Stać cię na więcej niż mają inni. Samochód, wczasy, modne gadżety – to prezenty, które możesz sprawiać sobie przez cały rok. Nadchodzą jednak święta i…

No cóż, przede wszystkim, nie możesz dać się chandrze. Nawet jeśli musisz spędzić te święta z dala od rodziny, staraj się myśleć pozytywnie. Dokonaj bilansu zysków (z pominięciem strat). Co się okaże? Jesteś wielkim szczęściarzem! Masz pracę, mieszkanie, samochód, masz co na siebie ubrać, jesteś zdrowy! To bardzo wiele powodów do radości. Wielu ludzi chętnie by się zamieniło na to co masz, w zamian za towarzystwo w święta.

Rób to, na co masz ochotę

Życie w pojedynkę staje się popularne, singli przybywa zwłaszcza w dużych miastach. Ale nadal nie ma ofert bankowych stworzonych specjalnie z myślą o nich. Łatwo dostaną kartę kredytową, ale z dużym kredytem może być gorzej.

Święta to czas, który powinniśmy spędzić z rodziną. Jesteś ze swoimi bliskimi na ścieżce wojennej? Być może teraz masz niepowtarzalną okazję pogodzić się z rodzinką. Chyba nikt nie powinien mieć pretensji, że zjawiasz się właśnie w takiej chwili – spróbuj!

A jeśli uważasz, że budowanie nadszarpniętych więzi z rodziną to nie najlepszy pomysł, nic straconego! Huczna rodzinna impreza to przecież masa pracy: trzeba przygotować wystawną kolację, każdemu kupić prezent, odpowiadać na kłopotliwe pytania… Możesz jednak spędzić święta Bożego Narodzenia w domu, relaksując się w wannie, odpoczywając, czytając dobrą książkę, spacerując, spotykając się z przyjaciółmi. Innymi słowy: rób co chcesz!

Sushi zamiast karpia

Możesz też przygotować swoją wystawną wigilijną wieczerzę. Skuś się na te smakołyki, które lubisz najbardziej. Zamiast karpia wolisz sushi? Nie ma sprawy – to ty jesteś dziś najważniejszą osobą!

Ciesz się chwilą, którą masz tu i teraz. Przecież nigdy nie wiadomo, co może stać się za rok. Możesz stracić pracę, możesz poznać kogoś, kto odmieni twoje życie i sprawi, że nie będziesz już mógł skupić swej uwagi wyłącznie na swojej osobie. Dlatego celebruj każdy wyjątkowy moment!

Ucieczka w góry

A może masz już gotowy przepis na udane święta dla singla? Ośnieżone góry, wspaniała kolacja wigilijna, na której możesz poznać fajnych i podobnych do ciebie ludzi, miłe wieczory w przytulnym pensjonacie… Jednym słowem: wyjazd dla singla to jest to! Dodatkowe atrakcje, które czekają na ciebie, to kulig z pochodniami, zwiedzanie okolic, wyjątkowa, bo góralska pasterka, ognisko z grzańcem, relaks w grocie solnej i wiele innych! Koszt takiej imprezy waha się między 1200 a 2000 złotych ( za sześć noclegów). To znakomita opcja zwłaszcza dla tych, którzy lubią ruch, aktywny wypoczynek i towarzystwo ludzi, którzy myślą podobnie. Warto więc spróbować – być może będą to najlepsze święta w twoim życiu?

Autor: źródło informacji: mwmedia.pl / Joanna Bielas

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: