KULTURA:

Gala plebiscytu Ale Sztuka! 2016: podwójny triumf filmu i kabaretu

Kryształowe, sześcienne statuetki mają swoich właścicieli. 8 lutego w zielonogórskiej Tancbudzie wręczono je laureatom konkursu Ale Sztuka! Plebiscyt, który zorganizowała Gazeta Wyborcza wspólnie z Akademickim Radiem Index i Telewizją Zielona Góra, odbył się po raz ósmy.

W tej edycji podwójnie godna okrzyku „Ale Sztuka!” okazała się działalność kabaretowa i filmowa. Zwyciężyli bowiem artyści, którzy bawią nas swoimi skeczami, a jednocześnie współtworzyli produkcję „33 minuty w Zielonej Górze, czyli w połowie drogi”.

Jako pierwsza nagrodę odebrała Magda Mikołajczyk – odtwórczyni roli szynkarki we wspomnianym filmie, członkini kabaretu Słoiczek po Cukrze oraz autorka bloga „Matko jedyna”. Podziękowania składa przede wszystkim na ręce czytelników oraz swojej rodziny.

Każda nagroda jest dla mnie dużym zaskoczeniem, dużym docenieniem i zawsze bardzo mocno przeżywam, zwłaszcza, że czytelnicy decydowali o nominacjach, (…) a tak naprawdę dla nich robię to, co robię. (…) Zawsze towarzyszą temu emocje. (…) Cały czas będę pisać, robić notki na blogu. Nie jestem systematyczna, ale za to mówię, kiedy naprawdę mam coś do powiedzenia (…), chcę nagrywać filmiki (…). Jestem też aktywna na Facebooku (…). I być może skończę swoją pierwszą książkę. Nagrodę dedykuję mężowi i dzieciom. Mam wspaniałego męża i dwie cudowne córeczki.

Nagrodę „wywróżyłem” Magdzie Mikołajczyk i sobie – tak o Ale Sztuce! mówił na gali Tomasz Łupak. Kolejny wszechstronnie uzdolniony laureat dziękuje swojej żonie, a uhonorowanie m.in. pracy reżysera „33 minut…”, artysty kabaretowego, kostiumologa i wokalisty, postrzega jako atut w rozmowach o następnych projektach.

Bardzo się cieszę, a jednocześnie jestem trochę roztrzęsiony (…). Dziękuję za nagrodę i mam nadzieję, że pomoże mi ona w poszukiwaniu osób czy sponsorów do nowych projektów. Na pewno teraz będzie łatwiej, bo energia u mnie jest stała. (…) Będę dalej tworzył, ale nagroda, mam nadzieję, pomoże zdobyć zaufanie do mnie. (…) Myślę, że można to nazwać wielkim sukcesem filmu „33 minuty w Zielonej Górze”. (…)To jest znak, że należy ten film puszczać co roku na Winobranie. (…) Komu chciałbym zadedykować nagrodę? Może żonie, żeby uwierzyła, że to, co robię, jest mniej ważne niż poodkurzanie w domu (…). Asiu, dostałem nagrodę (…), ale poodkurzam jutro, dziś się bawimy.

Statuetki wręczyli redaktorzy naczelni Radia Index i Gazety Wyborczej. Dodatkowo rozdano dyplomy dla nominowanych. W tym gronie znalazł się m.in. nowosolski teatr Terminus A Quo, muzyk Rafał „Żuraw” Żurawiński i Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra.

 

Ale Sztuka! 2017

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: