KULTURA:

Fotowyzwanie na ten rok: Girl Power w obiektywie studentów

Czy zdjęcia mogą skłaniać do refleksji? Wiele wystaw i konkursów pokazuje w fotograficznym kadrze istotne sprawy społeczeństwa. Taki jest też cel PhotoChallenge 2017.

W konkursie mogą wziąć udział studenci studiów licencjackich i podyplomowych oraz uczniowie szkół wyższych wpisani na semestr letni 2016/2017 lub/i semestr zimowy 2017/2018. Temat bieżącej edycji to „Girl Power”. Organizatorzy liczą więc na fotograficzną dokumentację kobiecej walki o równe prawa.

Ocenie będzie podlegać kreatywność fotografii, jakość techniczna i realizacja tematu. Maksymalna rozdzielczość zdjęcia to 1250x820px (kompozycja pozioma) lub 820x1250px (portret). Ich rozmiar nie powinien przekraczać 10 MB.

Pracę wraz z krótkim opisem należy przesłać poprzez formularz na stronie www.jakandjil.com/photochallenge2017. Po uzyskaniu wpisu na uczelni zdjęcie musi pojawić się na Instagramie z hashtagiem #jakandjilprowomen. Tam też należy dokończyć rejestrację.

Zdjęcia będzie oceniać międzynarodowe jury. W jego składzie znalazł się m.in. Mads Nissen – duński fotograf pracujący dla „Der Spiegel” i „Sunday Times”.

Nagrodą jest 5400 euro – po 2700 euro dla zwycięzcy i dla wybranej przez niego organizacji pozarządowej. Zgłoszenia do konkursu trwają do 30 listopada.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: