KULTURA:

Artystycznie w stronę weekendu z Piekarnią Cichej Kobiety

Studentów spragnionych kontaktu z kulturą ponownie zaprasza Piekarnia Cichej Kobiety. W najbliższym czasie kolejne ciekawe imprezy dla fanów jazzu, malarstwa i tekstów polskich piosenek. 

Tradycją kulturalną Zielonej Góry stały się spotkania z cyklu „Jazzujące Muzeum”. Piekarnia Cichej Kobiety jest jednym z organizatorów wydarzenia. Tym razem zachęca do wysłuchania recitalu Dominika Wani – młodego, ale utalentowanego i utytułowanego muzyka jazzowego.

Dominik Wania gra od trzeciego roku życia. Pianista już wybitny, (…) jest teraz jednym z wykładowców akademickich z tytułem doktora. (…) Wielki wpływ na jego muzykę wywarł Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski i Leszek Możdżer. Nagrał już pierwszą autorską płytę, opartą na muzyce Ravela. (…) To muzyk bardzo skromny, nie pcha się na pierwsze strony nawet tych fachowych czasopism, ale go doceniono. Otrzymał nagrodę Fryderyka za najlepszą płytę jazzową roku i debiut roku – mówił Jerzy Nowak.

Koncertowi będzie towarzyszyć prezentacja obrazu Andrzeja Urbanowicza „Oko-AAAAHHH” z 1969 roku. Wydarzenie odbędzie się 23 marca o godzinie 19:00 w Sali Witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej. Bilety – do nabycia w muzeum w cenie 25 złotych, dla studentów – 10 złotych.

W samej Piekarni Cichej Kobiety czeka na nas kolejna porcja muzyki. Tym razem w postaci koncertu „Byle nie o miłości” poświęconego twórczości Agnieszki Osieckiej. Utwory poetki wykona Nula Stankiewicz, akompaniować będzie Andrzej Jagodziński i Janusz Strobel. Początek – 24 marca o 20:00. Bilety normalne w cenie 30 złotych, ulgowe – 10 złotych.

Opowiadać o Andrzeju Jagodzińskim nie wypada, bo nawet ci, którzy mało interesują się jazzem, słyszeli o nim, że to wielka postać. Akordeonista, pianista, z wykształcenia podobno waltornista. Zapowiada się absolutnie genialny koncert, a do tego jeszcze fotografie i wspomnienia – dodaje Jerzy Nowak.

Właściciela Piekarni cieszy też fakt, że na takich wydarzeniach muzycznych korzystają studenci.

Wczoraj przyszedł student i zarezerwował miejsce na ten koncert, bo jest zachwycony muzyką Janusza Strobla.

Niebawem także wieczór wspomnień o Wojciechu Młynarskim, w którym wystąpią wielbiciele piosenek artysty. Zaśpiewają i zagrają m.in. Krzysztof Machalica, Anna Kalinowska i Natasza Smirnowa. Koncert w sobotę, 25 marca o godzinie 17:00 w lokalu przy ulicy Fabrycznej.

Całość wywiadu z Jerzym Nowakiem o aktualnej ofercie Piekarni – poniżej.

Godzina Rektorska – 22.03. – Jerzy Nowak

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: