MUZYKA:

X Ambassadors – “Orion” [PŁYTA TYGODNIA]

Do sklepów i serwisów cyfrowych trafił drugi album X Ambassadors, „Orion”.

W studiu w Los Angeles, Sam Harris z X Ambassadors przeglądał telefon w poszukiwaniu sampli z perkusją. Zakopany gdzieś w notatkach głosowych, między kawałkami tekstów i niemal zapomnianych melodii, muzyk znalazł prototyp następującej zwrotki: „My feet go boom boom boom, boom boom boom…”.
Kiedy producent Ricky Reed (Maggie Rogers, Maroon 5) usłyszał wers, natychmiast zastopował odbywającą się sesję. 7-sekundowe nagranie z telefonu dało początek pierwszemu singlowi z płyty „Orion”, zatytułowanemu „BOOM”. To pełen ognia kawałek opowiadający o osobistych rewolucjach oraz powrocie do zdrowia. Wraz z kolejnymi taktami, osobiste demony i toksyczne relacje oddalają się niczym w lusterku wstecznym. Tak jak wiele wspaniałych dzieł kultury, najnowszy utwór X Ambassadors ma korzenie w bólu, uldze, załamaniu i wyzdrowieniu. Na okładce „BOOM” znajduje się napis w alfabecie Braille’a.

Podczas pracy nad nowym materiałem, X Ambassadors postawili na bardzo osobisty songwriting i alt-rockowe brzmienie. Sam Harris w swoich tekstach próbuje dotrzeć do sedna relacji międzyludzkich. Opisuje stale ewoluującą relację z bratem Caseyem, kruchość przyjaźni oraz tego, co dzieje się w rodzinach. Otwarte wypowiadanie się na te tematy nie było dla muzyka łatwe: – Pewna część mnie nie chciała się otworzyć. Bałem się tego wystawienia, obnażenia mojej słabości. Bardzo trudno jest okazywać ludziom, że jest się słabym. Ale trzeba próbować.

X Ambassadors nad nowym materiałem pracowali na Brooklynie, czerpiąc inspirację z zespołów, których słuchali jako nastolatkowie – Kings of Leon, Coldplay, Red Hot Chili Peppers. Rezultat to ekspresyjne brzmienie, nietypowe dla Nowego Jorku. – Przeprowadzka do Wielkiego Jabłka nie sprawiła, że z miejsca staliśmy się częścią tutejszej sceny – wspomina Sam. Na „Orionie” nie zabrakło odniesień do Ameryki w czasach Donalda Trumpa – czyli takiej, w której trudno o empatię.

Sam Harris niedawno wyprodukował i napisał trzy piosenki na debiutanckim albumie Lizzo (w tym tytułowe „Cuz I Love You”). Artysta jest również autorem oraz producentem ośmiu utworów z albumu „For The Throne – Music Inspired By The HBO Series Game of Thrones”.X Ambassadors tworzą Sam Harris (wokal), Casey Harris (klawisze) oraz Adam Levin (perkusja).
„Orion” – najnowszy album X Ambassadors – już dostępny!

Zobacz więcej
Back to top button
X