MUZYKA:

[Woodstock 2015] Mrozu na Przystanku? Owsiak potwierdza

Po 4 latach Mrozu powrócił jako ukształtowany artysta, który pokazuje, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. Nowa płyta to kompilacja, pełna różnego rodzaju emocjonalnych zwrotów akcji, także dla bardziej wymagającego słuchacza. Na albumie pojawia się dużo energetycznych utworów, idealnie sprawdzających się na imprezach i koncertach, znajdziemy na nim również piosenki bardziej refleksyjne.

Na nowym krążku Mrozu brzmi bardziej dojrzale i pewnie, a wokalnie udziela się również Tomson z Afromental oraz raper Frenchy. Większość utworów Mrozu wyprodukował razem z producentem znanym jako Dryskull, za mix i mastering płyty ponownie odpowiedzialny jest Marcin Bors, który znakomicie odnajduje się w vintage'owym brzmieniu. "Rollercoaster" to album dający sporą dawkę pozytywnego przekazu, zapewniający pełną rozrywki muzyczna przejażdżkę. Płyta spotkała się z pozytywnym przyjęciem fanów jak również krytyków co nie często idzie w parze. Pochodza z niej takie hity jak: „Rollercoaster”, „1000 metrów nad ziemią”, „Jak nie my to kto”, „ Poza Logiką” czy wykonany wspólnie z chórem Sound n' Grace „Nic do stracenia”.

Proletaryat powstał w Pabianicach w listopadzie 1987 roku utworzony przez Tomasza "Oleya" Olejnika (ur. 11. 01. 1965r.; wokal), Dariusza "Kacpra" Kacprzaka (ur. 21. 04. 1967r.; gitara basowa) i Jarosława "Siemiona" Siemienowicza (ur. 26. 09. 1964r.; gitara). Pierwszym perkusistą formacji został Robert Szymański. Dzięki prostej muzyce gitarowej mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70 oraz tekstom opisującym problemy, z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie grupa szybko zdobyła zaufanie punkowej publiczności. Pierwszy koncert odbył się w maju 1988 r. na jednym z lokalnych przeglądów.

Dyskografię Proletaryatu uzupełnia składanka ‘The Best Of…’ wydana w 1997 r. z okazji dziesięciolecia grupy, zawierająca wybór najsłynniejszych utworów, uzupełnionych dwoma odrzutami z sesji Zuum ('U mnie dobrze' i 'Nie w głowę'). W listopadzie 2003 roku, z okazji 15-lecia zespołu, ukazał się absolutny unikat – reedycja płyty ‘Revolt’. Na CD znalazły się utwory nagrane 14 lat temu, a także nigdzie nie publikowany materiał nagrany w ostatnim czasie. 'CD REVOLT' wydany został własnym sumptem z ogromną pomocą przyjaciół i życzliwych ludzi, bez których projekt ten nigdy by się nie udał.

W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się blisko 70 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. Na scenach pojawią się m. in.: Black Label Society, Within Temptation, Shaka Ponk, Eluveitie, Congo Natty, Cannailles, Mela Koteluk oraz Scarecrow.

Autor: Paweł Hekman

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00