MUZYKA:

Wokalista Gallows, “Polityka” i Jazz na Pol’And’Rock Festival [PRZYSTANEK WOODSTOCK]

Do grona wykonawców 24. edycji dołączyły kolejne gwiazdy muzyczne. Na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata zobaczymy Franka Cartera and The Rattlesnakes. Po raz kolejny na festiwal wraca Noc Jazzu. Pol’And’Rock Festival (Przystanek Woodstock) to nie tylko muzyka. Podczas wydarzenia odbywają się spotkania z gośćmi, warsztaty, a także spektakle teatralne. W tym roku na deski ASP ponownie wraca Tetar 6. piętro. Tym razem w ich wykonaniu zobaczymy “Politykę”.

Frank Carter bez Gallows
Frank Carter, to nie tylko były lider i wokalistą hardcorowej kapeli Gallows. Każdy, kto przesłucha najnowsze wydawnictwo nowej formacji muzyka, może usłyszeć echa wściekłej, napędzanej gniewem i agresją twórczości z czasów Gallows. Jednak wydana w ubiegłym roku płyta „Modern Ruin” udowadnia, że artystę stać na coś więcej niż zdzieranie strun głosowych. W porównaniu do debiutu „Blossoms” z 2015 roku, nowe wydawnictwo formacji to bardziej zaawansowane muzyczne dzieło Cartera. Płyta przypadła do gustu zarówno wiernym fanom wokalisty jak i tym, którzy dopiero poznają twórczość artysty. Piosenki dotyczą zawiłości związków międzyludzkich, trudów codziennego życia, odkrywają przed nami okrutną prawdę o tym, jak żyjemy. Są to jedne z najszczerszych i najbardziej bezkompromisowych tekstów Cartera w jego karierze.

Chciałem stworzyć klasyczny album. Udało nam się nagrać płytę, która zabiera słuchaczy w podróż, tak samo jak ja podróżowałem przez życie z moimi ulubionymi albumami, gdy byłem młodszy. Te płyty zmieniły moje życie: “Adrenaline” Deftones, “Everything You Ever Wanted To Know About Silence” Glassjaw, “Dark Side of The Moon” Pink Floyd, “Volume 4.” Sabbath, czy “Nevermind” Nirvany. Te wszystkie nagrania zabierają słuchacza w muzyczną podróż i prezentują wszechstronność muzyków. Takie nagrania pozwalają muzykom głośno i wyraźnie oznajmić światu: ‘oto jesteśmy’. Nigdy nie miałem okazji tak głośno i wyraźnie powiedzieć światu o tym, kim jestem. Takim oświadczeniem jest dla mnie „Modern Ruin”. Możesz odpalić płytę i spróbować zrozumieć, kim jestem. “Ta płyta to najlepszy przykład rozwoju zespołu, jaki znam. “Blossoms” była wybuchową płytą, przyniosła mi natychmiastowe oczyszczenie i ulgę. Kolejny album prezentuje wolniejszy proces twórczy, podobny do upuszczania krwi. Jeszcze bardziej oczyszczający niż “Blossoms”, nasz najnowszy album to w pełni kontrolowany proces.Frank Carter
Frank Carter & The Rattlesnakes wystąpią 4 sierpnia na Dużej Scenie.

Noc Jazzu na ASP

Jazz od zawsze był muzyką wolności, co w dzisiejszych czasach na nowo nabiera znaczenia. Mimo, że jazzmani wielokrotnie gościli w Kostrzynie nad Odrą, to właśnie w 2017 roku po raz pierwszy w historii festiwalu powstała scena dla muzyki improwizowanej. „Noc Jazzu” zainicjowana została przez magazyn JAZZ FORUM i Jurka Owsiaka. Zeszłoroczne przyjęcie na Akademii Sztuk Przepięknych sprawiło, że ten projekt będzie kontynuowany. Poniżej znajdziecie koncertowy rozkład Akademii Sztuk Przepięknych na 24. edycji Pol’And’Rock Festival:

1 sierpnia (środa)

20:20 P.Unity

00:00 Tomasz Chyła

01:40 Laboratorium

2 sierpnia (czwartek)

01:20 Bibobit

Mała Scena

2 sierpnia (czwartek)

23:10 – Laboratorium

Teatr 6.piętro ponownie  na wzgórzu ASP

Kolejny raz na Najpiękniejszy Festiwal Świata zawita Teatr 6.piętro. Tym razem zaprezentują “Politykę”- jest to   gorzko-ironiczna komedia, szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski.  Sztuka rozgrywa się w latach 20-tych, w trakcie emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej oraz burzliwego romansu dwójki głównych bohaterów. Polityczne i uczuciowe potyczki przedstawicieli dwóch wrogich obozów tworzą prześmiewczą komedię politycznych namiętności. Tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia. Interesująca inscenizacja Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie taper przygrywa na pianinie, a gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie.

mat.prasowe

Po 23 latach Przystanek Woodstock zmienia nazwę na Pol’And’Rock Festiwal – największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, w tym między innymi: Extrema, Alestorm,The Inspector Cluzo, Goo Goo Dolls, Arch Enemy, Gojira,  Krzysztof Zalewski, Bethel, Koniec Świata, Big Cyc i Lao Che.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00