KULTURA:LUBUSKIE:MUZYKA:POLSKA I ŚWIAT:WOŚP

Walka o świadomość. Wojna z podwyższonym ryzykiem [Pol’And’Rock Festival]

W minionym tygodniu, organizatorzy otrzymali pozytywną opinię na temat zabezpieczenia medycznego i sanitarnego. Bardzo dobre zdanie o festiwalu wyrazili mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą oraz tysięcy uczestników poprzednich edycji. To jednak nie wystarczyło. W formalnej ocenie Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim kom. Fabiana Rogali, tegoroczny Pol’and’Rock Festival, otrzymał status imprezy o podwyższonym ryzyku. Będą odwołania. Organizatorzy ujawniają również kolejnych gości.

To już chyba tradycja. Odkąd 3 lata temu Najpiękniejszy Festiwal Świata po raz pierwszy stał się imprezą o podwyższonym ryzyku, łatki tej nie może się pozbyć. A przecież nawet sama policja po ubiegłorocznej edycji festiwalu, wyrażała pozytywne zdanie, mówiąc o 23. Przystanku Woodstock, jako o jednej z najlepiej zorganizowanych i bezpiecznych imprez w Polsce. Zdaniem Fundacji tegoroczna opinia nie ma żadnego oparcia w rzeczywistości.

Realnie – nie ma żadnej, absolutnie żadnej podstawy, by po raz kolejny opiniować, że festiwalowa społeczność to narkomani, zadymiarze, ludzie pozbawieni wzajemnego szacunku i tolerancji, ludzie agresywni wobec wszystkich i wszystkiego, co ich otacza, a nasz festiwal jest skupiskiem wszelkiego zła tego świata. My oczywiście jesteśmy przygotowani do spełnienia wszelkich wymogów. Nasze tegoroczne zabezpieczenie jest takie, jak rok temu. Jednak ta decyzja powoduje, że 1470 policjantów, którzy muszą być zgromadzeni w Kostrzynie n. Odrą, jest siłą niewspółmierną do charakteru naszego festiwalu. W tym czasie większość tych funkcjonariuszy powinna pilnować spokoju wypoczywających Polaków w tych miejscach, gdzie wyjeżdżają oni na swoje urlopy. Zrobimy wszystko, aby tak było, aby siły, które pilnują Najpiękniejszego Festiwalu Świata, były logiczne i proporcjonalne, bo także ogromną wartością tego festiwalu jest współodpowiedzialność wszystkich jego uczestników za pokojowy przebieg imprezy i ogrom pozytywnych wrażeń, z którymi na nią przyjeżdżają i wyjeżdżają.Fundacja WOŚP

W piątek, 6 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zwróciła się do Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, kom. Fabiana Rogali z wnioskiem o zmianę opinii na temat zabezpieczenia 24. Pol’and’Rock Festival. Organizatorzy, w rozbudowanym uzasadnieniu wniosku, doskonalili analizy przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych, w tym imprez podwyższonego ryzyka. Okazało się, iż w swojej opinii kom. Fabian Rogala przekroczył założone ustawą zasady nałożenia na imprezę statusu podwyższonego ryzyka. Część zapowiadanych w opinii zagrożeń nie ma związku z Festiwalem „Pol’and’Rock”, a dotyczy wszystkich imprez masowych w Polsce. Inne ze wskazywanych zagrożeń wkraczają poza ustawową definicję statusu podwyższonego ryzyka. Pełną treść wniosku możecie znaleźć poniżej:

Download (PDF, 1.77MB)

Na fanpage’u Pol’And’Rock Festival pojawiła się ankieta, a w niej pytanie o ocenę bezpieczeństwa na festiwalu. Znaleźć ją można pod adresem: czyjestbezpiecznie.polandrockfestival.pl. Na zadane przez Fundację WOŚP pytanie, w ciągu pierwszej doby od uruchomienia ankiety, odpowiedziało już ponad 17 tysięcy osób. Ogromna większość z nich – 96%, zaznaczyła opcję „bezpiecznie”. Ponadto pod ankietą pojawiło się kilkaset komentarzy internautów, którzy dzielą się swoimi opiniami na temat zabezpieczenia organizowanej przez WOŚP imprezy.

Na głosy uczestników czekamy do końca lipca, zapraszamy na stronę czyjestbezpiecznie.polandrockfestival.pl Krzysztof Dobies- rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival.

Anja Rubik, Złoty Bączek i Finał Eliminacji!

W przeciągu tygodnia poznaliśmy kolejnych gości, którzy pojawią się na tegorocznej edycji festiwalu. W namiocie na Akademii Sztuk Przepięknych spotkamy się z modelką Anją Rubik W uznaniu dla jej globalnego doświadczenia w zakresie przedsiębiorczości i działalności filantropijnej, od 2016 roku Anja Rubik zasiada w radzie doradców Brooklyn Museum. W 2017 roku Rubik przyjęła rolę Creative Consultant i Ambasadora organizacji non – profit Parley, z którą niestrudzenie pracuje, aby ożywić́ globalne kampanie o świadomości na temat ochrony środowiska oceanów i zrównoważonym rozwoju. W tym samym roku Anja Rubik rozpoczęła w Polsce kampanię #sexedpl dotyczącą edukacji seksualnej. Kampania powstała w wyniku konieczności zapełnienia pustki w aktualnym programie nauczania, której przy silnym poczuciu odpowiedzialności – nie można było zignorować́. Kampania #SEXEDPL wystartowała 28 października 2017. W ramach 14 opublikowanych 60- sekundowych filmików znani Polacy wypowiadali się̨ między innymi na temat świadomej zgody, dostępnych metod antykoncepcyjnych, a także jak rozpocząć́ rozmowę̨ z dzieckiem na temat seksu.

Laureatami tegorocznego ZŁOTEGO BĄCZKA zostali Counterfeit, Nocny Kochanek, Tabu i Amon Amarth. W miniony weekend poznaliśmy również laureatów tegorocznych Eliminacji 24. Pol’and’Rock Festival. Na trzech scenach zobaczymy:

Duża Scena

Mała Scena

Scena Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny

Po 23 latach Przystanek Woodstock zmienia nazwę na Pol’And’Rock Festival – największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, w tym: Extrema, Judas Priest, Alestorm,The Inspector Cluzo, Goo Goo Dolls, Arch Enemy, Gojira, Soufly, Krzysztof Zalewski, Bethel, Koniec Świata, Big Cyc, Mozil i Lao Che

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: