MUZYKA:

Szczęśliwa trzynastka dla gitarzystów. Znów międzynarodowo zagrają w regionie

Jedno z najpopularniejszych wydarzeń muzycznych w Lubuskiem doczekało się kolejnej edycji. O tym, że 13. Międzynarodowy Festiwal Gitarowy będzie udany, świadczy liczba sław, które niebawem wystąpią w regionie.

Na festiwalu pojawią się muzycy z Polski, Czech, Chorwacji i Danii. Rozpocznie się on od wspólnego koncertu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zielonogórskiej. Pod batutą Macieja Tarnowskiego zagrają tacy wirtuozi gitary, jak Marek Napiórkowski, Artur Lesicki czy Petrit Ceku.

W programie także kilka koncertów kameralnych, m.in. występ Janusza Strobla i Nuli Stankiewicz w Piwnicy Artystycznej Kawon oraz warsztaty gitarowe i lekcje mistrzowskie.

Tegoroczny, trzynasty już Międzynarodowy Festiwal Gitarowy odbędzie się w dniach 11-14 maja w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Żaganiu. Niemal równolegle w Państwowej Szkole Muzycznej w Zielonej Górze będzie zorganizowany VII Ogólnopolski Konkurs Gitarowy „Viva Gitarra”.

Poniżej – program festiwalu. Więcej o wydarzeniu usłyszycie także na antenie Akademickiego Radia Index w programie “Godzina Rektorska” 26 kwietnia po godzinie 11:00.

Download (PDF, 3.74MB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: