KULTURA:LUBUSKIE:MUZYKA:POLSKA I ŚWIAT:WOŚP

Sprawdź, kto zagra w sobotę na Pol’And’Rock Festival

Pol’And’Rock Festival osiąga kulminacyjny moment! Kto dziś wystąpi w Kostrzynie nad Odrą? 

Duża Scena

Ostatni dzień koncertowych wrażeń ruszy sztampowo, o 15:00 koncertem Hope, który po kilkunastu koncertach na mniejszych scenach Przystanku Woodstock wreszcie doczekał się wymarzonego miejsca w line upie Dużej Sceny. Hope występował u boku takich gwiazd jak Limp Bizkit, Body Count, Suicidal Tendencies, Hactivist, Hed PE. W tym momencie zespół jest na końcowym etapie wydania kolejnej płyty. Nie będzie to jedyny finalista eliminacji do Pol’And’Rock Festival, którego zobaczymy jeszcze tego dnia na scenie. Zaraz po Hope, na festiwalowej scenie usłyszymy Hentai Corporation – czeskiego finalistę. O Agacie Karczewskiej, kolejnej finalistce pisaliśmy już przy okazji Jarocin Festival 2018. Wywiad z artystką znajdziecie tutaj.

Jak co roku uczestnicy festiwalu mogą zagłosować w plebiscycie Złotego Bączka na artystów, którzy ich zdaniem dali najlepszy koncert spośród innych zespołów zagranicznych i polskich, występujących na Dużej i Małej scenie ostatniej edycji. To właśnie Counterfeit zasłużył na koncert podczas tegorocznej edycji. Zespół wyjdzie na scenę o godzinie 17:40. Ciężej pozostanie za sprawą Soulfly – amerykańskiej kapeli heavy metalowej, założonej z inicjatywy byłego frontmana zespołu Sepultura, Maxa Cavalery. Zespół ma na koncie 10 albumów studyjnych, a prasa muzyczna donosi że artyści pracują nad kolejnym, 11 krążkiem, który ma trafić na półki latem tego roku.

Klimat przełamie Alpha Blondy – bez wątpienia najważniejsza postać afrykańskiego reggae. Pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej wokalista jest czołowym ambasadorem gatunku. Na jego ostatnich płytach obok klasycznego roots reggae rozbrzmiewają ciężkie gitarowe riffy, elektronika i hiphopowe brzmienia. Tuz po jego koncercie, o 22:10 – Lao Che, promujący swoje najnowsze wydawnictwo “Wiedza o Społeczeństwie”, o którym więcej poczytacie tutaj.

Chwilę przed oficjalnym zakończeniem festiwalu, podczas którego usłyszymy wspólny występ Piotra Bukartyka wraz z uczestnikami festiwalu, czekają na nas jeszcze trzy godziny cięższego grania, w postaci Franka Cartera tym razem bez macierzystej hardcorowej grupy Gallows w projekcie solowym oraz szwedzkie natarcie In Flames.

Mała Scena

Ostatni dzień na Małej Scenie również rozpocznie się od finalistów eliminacji, tym razem z czeskiej strony, w postaci Seventh Passion. Tuż po nich polscy finaliści: Dreamheart – pop-rockowy zespół z Rzeszowa oraz warszawska MetKa. O 19:00 czas na punkową energię. Zespół Vile Assembly tworzy trzech autorów piosenek, muzyków i producentów, czyli Mark Wainwright, Mark Webb i Paul Mason. Po sukcesie dwóch pierwszych singli zatytułowanych „Suicide Feast” i „Gone”, ta pochodząca z Liverpoolu punkowa formacja narobiła zamętu w świecie muzycznym swoim debiutanckim albumem „Fattened By The Horrors of War”.

Koniec Świata festiwalowiczom przedstawiać nie trzeba. Po raz pierwszy zagrali w 2003 roku, jeszcze w Żarach. Następnie dwukrotnie wystąpili w Kostrzynie nad Odrą – na 12. i 23. Przystanku Woodstock. W tym roku spotkamy ich na Małej Scenie, gdzie nie zabraknie zespołów sztandarów w postaci “Oranżada”, “Serce w Paryżu”, czy “Wystarczy”. Następny wykonawca zagwarantuje muzyczny powrót w lata 60. i 70. minionego wieku. Blues Pills tworzą muzykę łączącą w sobie świeżość i nowoczesne brzmienie z elementami już od pokoleń związanymi z tradycją rockowego i bluesowego grania.

Ostatni dzień festiwalu na Małej Scenie zakończą koncerty ostatniego finalisty Eliminacji – szczecińskiego OHO!KOKO oraz Big Mountain – amerykańskiego zespołu reggae znanego z coveru utworu Petera Framptona pod tytułem ‘Baby, I Love Your Way’.

Viva Kultura

To właśnie w tym miejscu swoją przygodę z festiwalem rozpoczynają młode polskie kapele, które później wracają na imprezę w kolejnych latach. Nie zabraknie również punkowych legend. Pierwszego dnia sceny Viva Kultura zaprezentuje się między innymi: Pull The Wire, Ga-Ga Zielone Żabki, czy Damian Syjonfam. W linku zobaczcie rozpiskę godzinową.

Harmonogram koncertów możecie znaleźć na polandrockfestival.pl

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00