KULTURA:LUBUSKIE:MUZYKA:POLSKA I ŚWIAT:WOŚP

Pol’And’Rock Festival na półmetku. Co działo się od środy?

24. Pol’And’Rock powoli przechodzi do historii. Uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata przez 3 dni biorą udział w ponad 840 wydarzeniach. Największym powodzeniem cieszą się jednak koncerty. Tłumy zebrały się na Big Cycu, Goo Goo Dolls i Tabu. Bezapelacyjnie koncert dnia zagrała jednak Gojira. Czas na kolejną moc wrażeń.

W porównaniu do poprzedniej edycji czwartek przyniósł uczestnikom prawdziwy żar z nieba. O godzinie 15:00 pod Dużą Sceną zebrało się ponad kilkanaście tysięcy osób, czekających na oficjalne rozpoczęcie 24. edycji. Więcej o niej możecie poczytać tutaj.

Na czterech festiwalowych scenach nie zabrakło mocnych brzmień takich jak: Alestorm, Extrema, czy faworyt edycji – Gojira. Podczas koncertu na Pol’And’Rock Festival nie zabrakło numerów z ostatniego albumu Francuzów. Magma, to szósty studyjny krążek Gojiry i drugi z kolei wydany we współpracy z Roadrunners Records. Nie zabrakło również nowości. Kapela była również pod wielkim wrażeniem festiwalu i wyraziła chęć powrotu do Kostrzyna w przyszłym roku.

Miejsce znalazło się również dla reprezentantów polskich legend. Swoje jubileusze świętował Hunter oraz grupa Big Cyc. Ci ostatni ściągnęli pod Małą Scenę rekordową liczbę uczestników. Nie zabrakło również gości specjalnych. Świta Krzysztofa Skiby zaprezentowała materiał z ostatnich 30 lat działalności.

Co roku dużą popularnością cieszą się koncerty reprezentantów reggae’owego środowiska muzycznego. Zdziwienia nie było tym bardziej, jeśli był to koncert laureata Złotego Bączka – Tabu. Podczas występu pod Dużą Scenę po raz pierwszy wjechały wozy niemieckiej straży pożarnej, która na zlecenie organizatora polewała wodą publiczność. Komendant PSP nie zgodził się, aby zrobiły to jego jednostki. Więcej o sprawie poczytacie tutaj.

Reggae dało się również słyszeć z Małej Sceny. Grupa Bethel jest doskonale znana kostrzyńskiej publiczności. Zespół założony został w 2006 roku z inicjatywy obecnego lidera i wokalisty – Grzegorza Wlaźlaka. Choć w ciągu lat ich muzyka ulegała wielu przeobrażeniom i zmianom, to od zawsze oscylowała ona wokół gatunku reggae. Obecnie grupa przygotowuje się do wydania nowego materiału. O szczegółach w poniższym wideo:

https://www.facebook.com/index96fm/videos/10161056214580657/

Wcześniej natomiast udało nam się porozmawiać z szczecińską Curcumą.

https://www.facebook.com/index96fm/videos/10161057207625657/

Akademia Sztuk Przepięknych na Pol’And’Rock Festival to nie tylko spotkania z cenionymi gośćmi, ale także przeróżne artystyczne warsztaty i możliwość dotknięcia, nawet w najmniejszym stopniu, sztuki i kultury. To również miejsce do dyskusji, wzajemnej wymiany zdań i zapoznania się z tematami które dotyczą nas wszystkich, w tym: o zmianach w polskim prawie, sytuacji uchodźców w Polsce, strajku kobiet, czy ochronie zwierząt. Więcej o wydarzeniach ASP możecie poczytać tutaj i pod poniższym linkiem.

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z pierwszego dnia festiwalu:

 

Sponsorami relacji z Pol’And’Rock Festival 2018  są:

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: