MUZYKA:ZIELONA GÓRA:

Patriotyzm z nutą refleksji – w Piekarni Cichej Kobiety

– Róbmy swoje, czyli piosenki o wolności – koncert pod takim hasłem z okazji rocznicy odzyskania niepodległości organizuje w piątek Piekarnia Cichej Kobiety.

Oprócz tytułowej piosenki Wojciecha Młynarskiego i innych jego utworów, przywołana zostanie twórczość Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty czy Piotra Bukartyka. Szczegóły przybliża Jerzy Nowak z Piekarni Cichej Kobiety.

Nad całością muzyczną i artystyczną czuwa Natasza Smirnowa. Niezwykle pracowita i wspaniała kobieta. Znana pianistka, bo mieszka tutaj 20 lat. Zagrają też Zbyszek Adamczak, Robert Chyła na saksofonie, Andrzej Winiszewski na akordeonie, Przemek Niemiec i Alex Pruzhinin.Jerzy Nowak, Piekarnia Cichej Kobiety

Zaśpiewają: Jadwiga Macewicz, Anna Kalinowska, Agnieszka Wójcik, Beata Beling, Anna Przybyła, Dorota Jankiewicz, Emilia Fularz, Krzysztof Machalica, Marcin Wiśniewski i Artur Beling.

To są lubuscy, bo i z Nowej Soli, ale też i z Zielonej Góry artyści. Trzeba na nich popatrzeć, bo są znajome twarze. Kontakt jest szalenie cenny i ważny, że to nasi robią.Jerzy Nowak, Piekarnia Cichej Kobiety

Koncert w piątek, 10 listopada o 19:00 w Piekarni Cichej Kobiety. Poniżej cała rozmowa w Godzinie Rektorskiej z Jerzym Nowakiem.

Godzina Rektorska 09-11

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X